Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

EUR/USD

Na parze EUR/USD niewielkie zmiany od wczoraj. Para pozostaje powyżej wewnętrznej linii wsparcia i tuż poniżej linii poprowadzonej po szczytach. Dopiero wybicie w którymś kierunku może być początkiem większego ruchu. Jeżeli będzie to wybicie górę, to szansa na kolejny test kluczowej strefy oporu będzie spora. Żeby się tak stało, para musi pokonać dwie linie oporu. Jeżeli jednak para odrzuci obecnie testowane poziomu, powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków w ramach fali c korekty ostatniej fali wzrostowej, lub falę C fali powstałej po odrzuceniu kluczowej strefy podażowej.

Również na wykresie Ichimoku widzimy typową konsolidacje. Linie Tenkan i Kijun mimo tego, że wczoraj się przecięły dając sygnał kupna, poruszają się horyzontalnie. Tak samo linia Chikou, która weszła między wykres ceny i porucza się poziomo. Sentyment pozostaje bez zmian. W dalszym ciągu widzimy dużą przewagę po stronie sprzedających, która od wczoraj znowu się zwiększa. Pozostaje obserwacja i czekanie na zakończenie konsolidacji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Zasięg ruchów na parze GBP/USD jest podobnie jak na EUR/USD niewielki. Co prawda udało się wczoraj parze pokonać linię poprowadzoną po szczytach, która była górnym ograniczeniem hipotetycznego trójkąta, ale ruch ten jest mało dynamiczny i zatrzymał się na pierwszej przeszkodzie w postaci wewnętrznej linii oporu. Jeżeli poziom ten nie zostanie w najbliższym czasie pokonany, to spodziewam się spadków w ramach fali C. Jeżeli jednak parze uda się pokonać strefę, to będą możliwe dwa scenariusze. Pierwszy, to oczywiście ruch w kierunku szczytu do którego droga zostanie otwarta. Drugi, to budowa piątki w ramach fali C korekty nieregularnej i po jej zakończeniu spadek w ramach fali C wyższego rzędu w kierunku ostatniego dołka.

 

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para walczy z linią Senkou Span A i próbuje wybić się z chmury górą. Jeżeli się uda, to będziemy mieli potwierdzenie powrotu do trendu. Linie Tenkan i Kijun poruszają się płasko i powoli zbliżają się do siebie. Wybicie z chmury powinno ustawić linie pro-wzrostowo. Linia Chikou walczy obecnie z linią ceny i znajduje się pomiędzy Tenkan i Kijun wskazując na konsolidację. Jeżeli para odrzuci linię Senkou Span A, to ruch w kierunku płaskiej linii Senkou Span B w ramach fali C będzie prawdopodobny. Sentyment podobnie jak na parze EUR/USD pozostaje po stronie krótkiej i cały czas różnica ta się zwiększa. Pozostaje obserwacja.


USD/JPY

Na wykresie ceny pary USD/JPY bez większych zmian. Para ruszyła w dół co jest reakcją na odrzucenie kluczowej strefy oporu i powstałego Pin Bara. Być może parze uda się po raz kolejny dotrzeć i ostatniego dołka i go przetestować. Tworząca się struktura, może również przybrać formę trójkąta kończącego.

Na wykresie Ichimoku jesteśmy bardzo blisko wybicia z chmury spadkowej i potwierdzenia zakończenia korekty. Linie Tenkan i Kijun utworzyły krzyż wewnątrz chmury, co jest neutralnym lub słabym sygnałem spadkowym. Linia Chikou powoli wychodzi pod linię ceny oraz linie Tenkan i Kijun. Jeżeli jej się to uda, to będziemy mieli potwierdzenie sygnału. Jednak na otwarcie pozycji nie pozwala sentyment, który pozostaje mocno byczy. Ilość pozycji długich cały czas się zwiększa. Gracze zupełnie nie wierzą w kontynuację spadków i liczą na obronę ważnej strefy wsparcia.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here