Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd150119

Pat na parze EUR/USD trwa w najlepsze. Parze udało się pokonać strefę oporu rozciągającą się w okolicach poziomu 1,1450, co miało doprowadzić do wzrostów w kierunku poziomu 1,1550. Ruch taki miał miejsce, ale już dolne ograniczenie strefy podażowej, okazało się za mocne do pokonania i para zawróciła. Obecnie para ponownie znajduje się w okolicach 1,1450, które jest teraz wsparciem. Jego pokonanie może spowodować ruch w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji, w której para porusza się od dwóch miesięcy. Obrona wsparcia powinna skutkować ponownym testem odrzuconego dwa dni temu oporu. W dalszym ciągu, podstawowym scenariuszem jest ten spadkowy, który zakłada, że oglądana konsolidacja jest korektą prostą ostatniego impulsu spadkowego.

eurusd150119ichi

Na wykresie Ichimoku para pozostaje zamknięta pomiędzy dwoma poziomami, które wyznaczone są na liniach Tenkan od dołu i Kijun od góry oraz płaską i bardzo długą Kijun Mn. Dopiero ich pokonanie powinno pokazać kierunek w jakim para będzie poruszała się w najbliższym czasie. Na wykresie dziennym para wyszła górą z chmury spadkowej, ale wspomniana Kijun W1 zadziałała jak mocny opór i para powróciła do chmury. Obecnie para jest nie grywalna dla mnie i czekam na mocniejszy impuls w jakimś kierunku.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd150119

Troszkę więcej dzieje się na parze GBP/USD, gdzie udało się parze pokonać strefę oporu znajdującą się w okolicach poziomu 1,2820. Jeżeli para utrzyma obecne poziomy, to kolejnym celem dla pary powinna być strefa podażowa znajdująca się w okolicach poziomu 1,3000. Z falowego puntu widzenia, jeden ze scenariuszy jaki przedstawiałem wcześniej, czyli, że mamy do czynienia z korektą prostą prawdopodobnie zostanie zanegowany. W grze pozostaje wzrostowy, zakładający rozbudowanie obecnej fali do trójki, lub ten zakładający zakończenie fali A korekty i budowę fali B większej struktury korekcyjnej.

gbpusd150119ichi

Na wykresie Ichimoku para walczy obecnie z linią Kijun W1. Jej pokonanie powinno doprowadzić do rozwinięcia ruchu i budowę fali trzeciej. W tym przypadku para powinna pokonać płaską linię SSB D1, która znajduje się w okolicach poziomu 1,3000. Jeżeli się to uda, to celem dla ewentualnych wzrostów powinna być płaska linia Kijun Mn znajdująca się w okolicach poziomu 1,3170. Cena oddaliła się już znacznie od dziennych Kijun i Tenkan, dlatego oczekuje korekty ostatniej fali spadkowej. Jeżeli taka nastąpi, będzie można szukać pozycji pod kolejną falę wzrostową. Dobrym do tego miejscem będzie re-test wzrostowej chmury na wykresie H4.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here