Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Pisałem ostatnio o możliwości zakończenia ostatniej fali wzrostowej i powstaniu korekty prostej. Nic z tego się nie wydarzyło. Para EUR/USD mocnym momentum pokonała kluczową strefę oporu i realizuje się drugi z nakreślonych scenariuszy. Ten z układem 1212. Oznacza to, że para znajduje się w fali trzeciej fali trzeciej i jeżeli pokona górne ograniczenie kanału, wzrosty powinny być kontynuowane.

Mimo tak mocnych wzrostów, cały czas wzrasta ilość pozycji krótkich i spada długich. Taki układ nie pozwolił oczywiście na szukanie longa a układ na wykresie z Ichimoku był do tego bardzo dobry.

Widzimy, wybicie z chmury wzrostowej, złoty krzyż na liniach Kijun i Tenkan. Linia Chikou nad ceną.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Na parze GBP/USD mamy bardzo podobną sytuację jak na EUR/USD. Para po odrzuceniu wsparcia i powstaniu formacji Fakey, mocnym ruchem pokonała kluczową strefę oporu. Luka z 2016 roku została domknięta. Para powinna kontynuować wzrosty w kierunku kolejnego oporu, który znajduje się w okolicach poziomu 1.3850.

Na wykresie tygodniowym z naniesionym wskaznikiem Ichimoku widzimy, że para może zmierzać w kierunku górnego ograniczenia chmury, czyli w kierunku Senkou Span B. Jest ono płaskie, dlatego może przyciągnąć cenę do siebie. Problemem jest linia Kijun na wykresie miesięcznym, z którym para własnie walczy.

Sentyment podobny do tego z EUR/USD. Cały wzrost wykorzystany był do otwierania pozycji krótkich lub uśredniania już posiadanych. Również tutaj nie mógłbym otworzyć pozycji.


USD/JPY

Para USD/JPY walczy z kluczową strefą oporu. Jeżeli spadek ten ma być tylko falą C w korekcie impulsu wzrostowego, to w najbliższym czasie należałoby oczekiwać próby ruchu w górę. Jeżeli jednak para zdecydowanie pokona testowaną strefę, będzie można brać pod uwagę drugi ze scenariuszy, czyli ten z falą trzecią i ruch w kierunku dołka.

Jedyna para, na której nie było sygnału do wejścia w pozycję i sentyment nie odfiltrował tego wejścia. Również tutaj jest on przeciwny ruchowi ceny i nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać na jego zmianę.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. W fali trzeciej fali trzeciej ostatniej fali wzrostowej Jason, czyli w fali trzeciej fali trzeciej być może fali trzeciej całego wzrostu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here