Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd141119

Para EUR/USD walczy o utrzymanie tygodniowej linii Tenkan. Para dotarła właśnie do dolnego ograniczenia Inside Bara z wykresu tygodniowego. Od obrony testowanych obecnie poziomów, zależeć będzie realizacja zakładanego scenariusza. Zakłada on kontynuację wzrostów na bazie fali 3C. Oglądane od momentu odrzucenia linii Kijun W1 spadki, mogą być albo falą a korekty prostej, albo falą c (jeżeli uznamy ostatnią falę wzrostową za falę b). W pierwszym przypadku para odrzuci testowaną strefę wsparcia i ruszy w kierunku dziennej linii Kijun, budując tym samym falę b korekty. W drugim przypadku, para już z obecnych poziomów ruszy w kierunku szczytu, rozpoczynając budowę fali 3C. Powstanie pierwsze fali wzrostowej, która dotrze do Kijun D1 i jej korektę, będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod zagranie na wspomnianą falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy141119

Para USD/JPY zgodnie z tym co nakreśliłem w ostatnim wpisie, po odrzuceniu górnego ograniczenia tworzącego się trójkąta (zakładam, że jest to fala C), ruszyła w dół. Obecnie para testuje linię Kijun D1. Jej pokonanie, powinno doprowadzić do testu dolnego ograniczenia formacji. Odrzucenie linii pozwoli na ponowny ruch w kierunku górnego ograniczenia i budowę fali e. Wyjście dołem z formacji, zaneguje taki scenariusz. Para na obecnym etapie jest dla mnie niegrywalna, dlatego pozostaje tylko obserwacja.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here