Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

EUR/USD

Para EUR/USD po raz kolejny dotarła do linii szyi formacji głowy z ramionami. Poziom jest obecnie testowany i jego odrzucenie może skutkować jej realizacją. Trzeba jednak zauważyć, co widać na wykresie H4

że ruch w górę jest piątką. Oznacza to, że mamy do czynienia albo z falą 1A, a to powinno doprowadzić po jej korekcie do kontynuacji wzrostów, albo z falą C korekty nieregularnej i po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć spadki. W pierwszym przypadku, korekta będzie prawym ramieniem małej formacji RGR. Ewentualny wzrost na bazie fali 3C powinien pokonać linię szyi dużej formacji RGR i ją zanegować. Będzie wtedy możliwy powrót do trendu długoterminowego.

Poziom sentymentu przemawia za odrzuceniem testowanej obecnie linii co wpisuje się w oba przedstawione scenariusze.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pozostaje wewnątrz Inside Bara i zbliża się do przyspieszonej linii trendu. Konsolidacja zaczyna wyglądać na zbieranie sił przed dalszym ruchem spadkowym. Pokonanie dolnego ograniczenia kanału i linii trendu powinno ten scenariusz urzeczywistnić. Jesteśmy coraz bliżej rozstrzygnięć, więc pozostaje czekać na wybicie. Kolejnym przystankiem dla ewentualnych spadków, będą okolice poziomu 1.2800.

Sentyment układa się pod spadki, ale obecne poziomy ceny nie pozwalają na otwieranie pozycji. Dopiero pokonanie wspomnianych poziomów i ich re-test od dołu będzie do tego dobrym momentem.


USD/JPY

Para USD/JPY obroniła ostatnio ważną strefę wsparcia. Jej pokonanie może doprowadzić do większych spadków. Obecnie para znajduje się wewnątrz Inside Bara. Wybicie z niego pokaże kierunek na najbliższe sesje. Jego górne ograniczenie może stanowić prawe ramię formacji głowy z ramionami i jej odrzucenie doprowadzić do testu linii szyi.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here