Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD kontynuuje ruch spadkowy w ramach fali 3C. Przyspieszona linia trendu została wczoraj pokonana i spadki zatrzymały się na dolnym ograniczeniu strefy wsparcia. Jeżeli cały spadek ma być korektą, to miejscem docelowym dla niego powinna być główna linia trendu i wsparcie w okolicach poziomu 1,1820. Jeżeli spojrzymy na ostatnią falę spadkową, to wydaje się ona zakończona. Dlatego spodziewam się reakcji popytowej. Ewentualny ruch w górę może być początkiem nowego impulsu wzrostowego, albo korektą ostatniej fali. Trzeba obserwować reakcję na górne ograniczenie strefy oporu. Jeżeli zostanie ono odrzucone, możemy mieć do czynienia albo z układem falowym 1212 i pojawią się większe spadki, albo z łączonym zigzagiem.

Układ sentymentu pozwala na otwieranie longów. Jeżeli obecnie testowana dolna linia wsparcia zostanie odrzucona i pojawi się odpowiedni setup, będzie można rozważać pozycje długie.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD odrzuciła poziom 1,3300. Powstał impuls spadkowy, który pokonał strefę oporu wyznaczoną przez ostatni szczyt. Ruch w dół przybiera formę piątki (brak podfali 4 i 5), dlatego jeżeli nie jest to fala C korekty nieregularnej, to powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków. Jeżeli spojrzymy na cały wzrost zapoczątkowany w sierpniu, to obecna korekta powinna być jego falą czwartą. Idealnym miejscem do jej zakończenia będą okolice zniesienia 38.2 fali trzeciej i znajdująca się tam strefa popytowa.

Na wykresie sentymentu widzimy, że oglądana od wczoraj korekta była wykorzystana do otwierania pozycji długich i redukcję krótkich. Taki układ pozwala na szukanie pozycji pod wzrosty. Ponieważ miejsce ku temu nie jest odpowiednie, pozostaję z boku i czekam na drugą “nogę” korekty spadkowej.


USD/JPY

Para USD/JPY kontynuuje wzrosty. Linie poprowadzone po ostatnich szczytach zostały pokonane i para dotarła do ważnej strefy oporu. Jej pokonanie otwiera drogę do wyższych poziomów cenowych. Na wykresie H4 powstała formacją Fakey, która może zainicjować oczekiwaną korektę spadkową. Pierwszą ważniejszą strefę wsparcia mamy w okolicach poziomu 109,700.

Układ sentymentu pozostaje bez zmian i nie pozwala na otwieranie pozycji. Miejsce, również nie jest odpowiednie, dlatego czekam na korektę lub pokonanie testowanej obecnie strefy oporu i jej re-test.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here