Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd140819

Para EUR/USD pozostaje zamknięta wewnątrz konsolidacji, którą można wpisać w Inisde Bara. Konsolidacja ma miejsce tuż pod ważną strefą oporu, którą stanowią linie Tenkan i Kijun W1 oraz linia poprowadzona po ostatnich dołkach. Pierwotnie wydawało się, że konsolidacja przybierze formę trójkąta, ale obecnie wygląda na to, że mamy do czynienia z flagą. Kłóci się to z moją koncepcją fali czwartej w budującej się piątce wzrostowej. Całkiem możliwe, że wzrosty został zakończony, a oglądany ruch boczny jest już jego korektą, czyli falą 2B. Para powoli zbliża się do dziennej linii Kijun i chmury wzrostowej na wykresie H4. Jeżeli nastąpi mocne odbicie z tych poziomów, to taki scenariusz warto wziąć pod uwagę i szukać pozycji pod wzrostową falę 3C. Scenariusz zostanie zanegowany mocnym wyjściem dołem z chmury i pokonaniem płaskich linii SSB i tygodniowej Tenkan.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy140819

Wczoraj pisałem, że spodziewam się korekty ostatniego impulsu spadkowego i ruchu w kierunku tygodniowej linii Tenkan i dziennej Kijun. Pisałem również, że to ostatni moment na odbicie i powrót do wnętrza IB. Tak się też stało. Powstała formacja Fakey, która doprowadziła do ruchu w kierunku górnego ograniczenia IB i wspomnianych linii. Mamy obecnie dwa możliwe scenariusze. W pierwszym, oglądane odbicie jest falą c w korekcie nieregularnej (impuls spadkowy ma swoją kontynuację, czyli możliwe, że to fala b). W tym przypadku, para odrzuci testowane obecnie linie i powróci do spadków. Na wykresie H4 para testuje właśnie chmurę spadkową. Jej wyraźne odrzucenie da sygnał do zagrania na krótko. W drugim scenariuszu, para zakończyła falę a korekty impulsu spadkowego. Oznacza to, że po korekcie zobaczymy kontynuację odbicia w ramach fali c (założenie jest takie, że ostatni spadek jest dopiero pierwszą falą spadkową).

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here