Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd160619

Para EUR/USD pozostaje zamknięta w Inside Barze, pomiędzy dwoma strefami. Od góry parę ogranicza strefa podażowa, znajdująca się w okolicach poziomu 1,1340, natomiast od dołu są to okolice poziomu 1,1260. Dopiero wybicie któregoś z tych poziomów pozwoli na większy ruch w kierunku wybicia. Na wykresie Ichimoku obie strefy znajdują się w okolicach tygodniowych linii Kijun i Tenkan. Obecnie para zbliża się do dolnego ograniczenia IB, które znajduje się tuż poniżej płaskiej linii SSB chmury spadkowej. Odrzucenie poziomu może spowodować powstanie formacji Fakey, a tym samym pozwolić na szukanie pozycji pod zagranie na wzrostową falę trzecią w układzie 1212. Jeżeli jednak para wybije dołem z IB, scenariusz taki przestanie obowiązywać, a do gry wejdzie ten z budową fali B korekty ostatniej trójki wzrostowej. W tym przypadku również odrzucenie linii Tenkan W1 pozwoli na szukanie pozycji, ale tym razem pod wzrostową falę C. Spadek poniżej Tenkan W1 neguje scenariusze wzrostowe.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy140619

Para USD/JPY w dalszym ciągu pozostaje w konsolidacji, która w założeniu jest falą czwartą fali 3C ostatniej sekwencji spadkowej. Korekta dotarła do strefy oporu znajdującej się w okolicach poziomu 108,800. Na wykresie dziennym para odrzuciła poziom dwoma Pin Barami. Na wykresie Ichimoku, poziom ten pokrył się z linią Tenkan D1. Odrzucenie strefy skutkowało pojawieniem się sygnału do zagrania pod spadki, czyli pod falę piątą fali 3C. Na wykresie H4 sygnałem było wyjście z chmury spadkowej. Niestety, ale do tej pory nie oglądamy kontynuacji spadków, dlatego całkiem prawdopodobne, że para zakończyła dopiero budowę fali a korekty, a oglądany spadek jest jej falą b i po jej zakończeniu zobaczymy wzrostową falę c. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji. Ja pozycję otworzyłem i jeżeli zastanie ona zamknięta na SL, to będę ponawiał po zakończeniu ewentualnej fali c.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here