Naga Markets


“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Bez rozstrzygnięć jak do tej pory na parze EUR/USD. Fala czwarta lub B przybrała formę trójkąta. Dotarła ona do poziomu oporu, który został odrzucony mocnym pin barem. Ruch w górę w kierunku poziomu 1,1850 powinien być kontynuowany i odbywać się w ramach fali vC3. Test wspomnianego poziomu powinien troszkę rozjaśnić sytuację. Jego odrzucenie, może oznaczać zakończenie budowy piątki wzrostowej, która będzie falą 1AC. Pokonanie strefy to realizacja scenariusza z falą piątą wydłużoną lub układu 1212.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para wybroniła po raz kolejny linię Kijun D1. Przy okazji przetestowała i odrzuciła linie Tenkan D1 oraz Senkou Span A. Przy sentymencie jaki obecnie panuje, a jest on neutralny, można się pokusić o zagranie pod kolejną falę wzrostową. Jedyna linia, która nie pozwala na otwarcie pozycji to Chikou, która obecnie znajduje się pod linią ceny.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD zakończyła budowę fali wzrostowej. Wczoraj oglądaliśmy jej korektę, która dotarła do poziomu wsparcia. Pojawiła się reakcja popytu, która wstępnie odrzuciła testowany poziom. Jeżeli ostatnią falę wzrostową oznaczymy jako 1A, to para powinna ruszyć na bazie fali 3C w kierunku najbliższej strefy oporu. Cały czas nie wiadomo, czym obecne odbicie jest i powinno się to wyjaśnić po dotarciu do wspomnianej strefy i reakcji na nią.

Na wykresie Ichimou widzimy, że para nie mogła sobie kilka razy poradzić z linią KIjun D1. Kilkukrotnie linia była odrzucana, co doprowadziło do spadków i re-testu Senkou Span A. Obecnie oglądamy odbicie, które pozwoliło na wyjście ponad Tenkan D1. Dopiero mocne wyjście z chmury i pokonanie Tenkan D1 pozwoli na realizacje scenariusza z falą 3C. DO tego momentu pozostaje obserwacja.


USD/JPY

Para USD/JPY zrealizowała scenariusz z korektą nieregularną i zakończyła budowę fali C, lub fali 1 w układzie 1212. Obecnie para testuje dolne ograniczenie wewnętrznej strefy wsparcia i jeżeli zostanie ono pokonane to powinniśmy zobaczyć spadek w kierunku poziomu 109,850. Tam wyjaśni się z którym scenariuszem mamy do czynienia. Mocne wybronienie poziomu może wskazywać na scenariusz z układem 1212. Natomiast spadek pod wsparcie to scenariusz z zakończeniem korekty prostej i spadki w ramach fali 3C.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że kluczowe wsparcie pokrywa się z płaską linią Kijun D1. Jej pokonanie zmieni nastawienie na pro-spadkowe. Na razie para zbliża się do linii Tenkan D1, która będzie pierwszą przeszkodą dla ewentualnych spadków. Obecnie pozostaje obserwacja.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here