Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd140519

Na parze EUR/USD pd kilku dni oglądamy mozolną wspinaczkę, która powinna odbywać się w ramach fali c korekty ostatniej trójki spadkowej. W pierwszym scenariuszu zakładałem możliwość budowy fali trzeciej, ale na obecnym etapie jest to mało prawdopodobne. Para po raz kolejny dotarła do dolnego ograniczenia strefy oporu, jak a znajduje się w okolicach poziomu 1.1300. Dopiero jej pokonanie pozwoli na budowę scenariusza wzrostowego. Na razie mamy możliwe dwa scenariusze. W pierwszym para zakończyła kolejną trójkę spadkową (drugą) i obecny wzrost jest korektą prostą w ramach fali B. Po odrzuceniu testowanej właśnie strefy powinniśmy zobaczyć kolejną falę spadkową, czyli falę C. W drugim, mamy układ 1212, a to oznacza odrzucenie strefy i mocny ruch spadkowy w ramach fali trzeciej. Patrząc na wykres tygodniowy, możemy dostrzec zakończony impuls spadkowy czyli falę A, a spadki jakie rozpoczęły się w okolicach września zeszłego roku możemy potraktować jako falę C. Do zakończenia fali C brakuje fali 4 i 5. Całkiem możliwe, że para w najbliższym czasie rozpocznie wzrosty, które powinny wpisać się własnie w falę 4.

eurusd140519ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para cały czas balansuje w okolicach linii KIjun D1. Trwałe wyjście powyżej linii powinno doprowadzić do ruchu w kierunku chmury i linii Tenkan W1. Jeżeli przyjmiemy scenariusz spadkowy za podstawowy, to odrzucenie linii, czyli zakończenie fali c w korekcie prostej, będzie świetną okazją do zagrania pod kontynuację spadków. Wyjście powyżej Tenkan W1 zaneguje scenariusz spadkowy. Do gry wejdzie wtedy scenariusz z budową wzrostowej fali 4 w fali C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy140519

Na parze USD/JPY powoli kończy się budowa impulsu spadkowego. Para dotarła do kolejnej strefy wsparcia i od wczoraj oglądamy próbę odbicia. Obecnie para testuje dolne ograniczenie kluczowej strefy podażowej, którą para pokonała w zeszłym tygodniu. Jeżeli parze uda się wyjść ponad strefę, to będziemy mogli uznać impuls za zakończony. Dwa scenariusze będzie można wziąć pod uwagę. W pierwszym oglądany impuls jest falą pierwszą i po ewentualnej korekcie zobaczymy kontynuację spadków w ramach fali trzeciej nowego impulsu spadkowego. W drugim oglądany spadek jest falą A korekty impulsu wzrostowego jaki budował się od dołka. Jest jeszcze trzeci scenariusz, w którym para kończy falę c w korekcie nieregularnej. Jest to scenariusz wzrostowy i para rozpocznie budowę mocnej fali trzeciej. Na obecnym etapie wszystkie trzy są równie prawdopodobne.

usdjpy140519jpy

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para walczy z bardzo ważną linią, jaką jest tygodniowa, długa i płaska KIjun. Jej pokonanie otwiera drogę do dalszych spadków. Jednak patrząc na budowę fali spadkowej, i biorąc pod uwagę miejsce w jakim para się znajduje, liczę na odbicie i próbę wyrysowania wzrostowej fali 2B. Mocniejszy impuls w górę, który pokona testowaną strefę będzie można wykorzystać do zagrania pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here