Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd140314

Jak wspominałem we wcześniejszych wpisach, para EUR/USD porusza się ostatnio w kanale spadkowym. Kilka dni temu mieliśmy re-test dolnego ograniczenia kanału. Linia została wybroniona i od tego momentu oglądamy wzrosty. Liczyłem, że para wstępnie odrzuci strefę oporu jaka znajduje się w okolicach poziomu 1.1300 i zbuduje korekcyjną falą b i dopiero wtedy zaatakuje na bazie fali c wspomnianą strefę. Stało się jednak inaczej i para od razu poradziła sobie z oporem. Obecnie para dotarła do kolejnej strefy i możliwa jest reakcja podaży. Ewentualny re-test poziomu 1.1300 może być albo falą b korekty prostej, albo falą drugą budującego się impulsu. W pierwszym przypadku zobaczymy test górnego ograniczenia kanału na bazie fali c. W przypadku jego odrzucenia powinniśmy zobaczyć spadki w famach fali C, która dokończy zigzag. W drugim przypadku, cała struktura spadkowa została zakończona, a ewentualne wzrosty będą początkiem nowego impulsu lub początkiem dużej fali B.

eurusd140314ichi

Na wykresie Ichimoku para dotarła do tygodniowej linii Tenkan (grubsza czerwona linia). Jej odrzucenie powinno skutkować ruchem w kierunku dziennej linii Kijun lub w rejony Tenkan D1. Ruch ten powinien odbywać się w ramach fali 2b, a re-test Kijun i jej odrzucenie może być okazją do szukania pozycji pod wzrostową falę 3c. Na wykresie H4, będzie to re-test chmury.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd140319

W ostatnim wpisie pisałem, że para może budować kolejną falę impulsu w górę na bazie fali C. Po odrzuceniu wewnętrznej linii pociągniętej po szczytach, para ruszyła w górę, budując pierwszą falę wzrostową. Następnie powstała korekta, która odrzuciła strefę wsparcia i kolejna fala wzrostowa. Problem w tym, że fala ta nie jest na obecnym etapie falę trzecią, a falą c. Może to oznaczać, że strefa oporu jaka jest obecnie testowana, zostanie odrzucona i para ruszy na południe, budując kolejną falę spadkową, albo falę c w korekcie nieregularnej. Kolejnym wariantem jest budowa układu 1212. W tym przypadku, przed nami mocne wzrosty na bazie właściwej fali trzeciej. Kluczowym miejscem dla tego scenariusza, jest poziom 1.3100. Jego pokonanie neguje wariant wzrostowy.

gbpusd140319ichi

Na wykresie Ichimoku para po odrzuceniu tygodniowej linii Tenkan, ruszyła w górę pokonując po drodze Tenkan i KIjun D1. Przy założeniu, że mamy układ 1212 to para powinna zmierzać w kierunku linii Tenkan i ją odrzucić, dając w ten sposób sygnał do szukania pozycji pod falę trzecią.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here