TMS


“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Po serii testów wewnętrznej linii wsparcia/oporu, para EUR/USD ruszyła w kierunku kluczowej strefy oporu. Jeżeli obecnie oglądany wzrost jest falą trzecią ostatniej sekwencji lub falą C w fali B większej korekty, to obecnie testowany opór powinien być w najbliższym czasie pokonany i para powinna przetestować ostatni szczyt. Od tego testu zależeć będzie, czy para wróci do trendu, czy też pozostanie na dłużej w konsolidacji, a ruch boczny wydłuży się w czasie.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że ostatni spadek doprowadził do testu linii Senkou Span A, która zadziałała jak wsparcie. Para ruszyła w górę, a linie Tenkan i Kijun przecięły się dając sygnał kupna. Sygnał jest troszkę osłabiony prze linię Chikou, która dalej pozostaje poniżej ceny. Również obie linie Tenkan i Kijun pozostają płaskie co może przyciągnąć cenę i w najbliższym czasie możemy zobaczyć ich test od góry. Sentyment ewidentnie układa się pod spadki. Grający nie wierzą w udany atak na szczyt i zajmują pozycje krótkie, równocześnie redukująca długie. Taki układ oczywiście nie pozwala na otwarcie pozycji długiej, więc pozostaje się przyglądać i czekać na wybicie z konsolidacji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Również para GBP/USD zareagowała pozytywnie na wsparcie i obroniła przyspieszoną linię trendu. Obecnie para testuje wewnętrzną strefę oporu. Jej pokonanie otworzy drogę w kierunku kolejnej strefy, która znajduje się 70 pipsów wyżej. Jej test wyjaśni, czy oglądany wzrost jest czymś więcej czy tylko falą C w korekcie nieregularnej i po jej zakończeniu zobaczymy kolejny spadek w ramach fali 3C wyższego rzędu.

Na dziennym wykresie Ichimoku, para pokonała linię Kijun i dotarła do linii  Senkou Span A i obecnie ją testuje. Obie linie ułożone są obecnie płasko i delikatnie zbliżają się do siebie. Linia Chikou walczy obecnie z linia wykresu. Jeżeli para pokona górne ograniczenie chmury, będziemy mieli sygnał kupna. Na wykresie H4 taki sygnał pojawił się wczoraj. Para od dołka utworzyła falę 1A. Korekta fałszywie wybiła chmurę i zaraz do niej wróciła tworząc falę i. Pojawił się krzyż wewnątrz chmury a kolejnego dnia para wybiła się z niej górę tworząc falę 3C. Jak wiemy z wykresu dziennego para walczy z linią Senkou Span A, a ponieważ linia Senkou Span B z wykresu H4 jest długa i płaska, to można spodziewać się korekty i jej re-testu. Podobnie jak na parze EUR/USD i tutaj sentyment układa się typowo pro-spadkowo. Widzimy bardzo mocny ruch w kierunku pozycji krótkich, co oczywiście nie pozwala na otwieranie longów.


USD/JPY

Najkrócej o USD/JPY ponieważ jej obraz zupełnie nie zmienia się. Para w dalszym ciągu pozostaje zamknięta pomiędzy strefami. Wczoraj para po raz kolejny odrzuciła Pin Barem dolne ograniczenie strefy oporu i obecnie tworzy Inside Bar. Ruch w obu kierunkach wydaje się równie prawdopodobny, dlatego trzeba poczekać na wybicie którejś ze stref.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para od dłuższego czasu przebywa wewnątrz chmury balansując pomiędzy liniami Tenkan i Kijun, które dały niedawno słaby sygnał kupna tworząc krzyż pod chmurą. Wybicie dołem z chmury powinno zakończyć korektę i dać sygnał sprzedaży.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here