Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd140220

Strefa wsparcia jaką para EUR/USD testowała dwa dni temu, nie wygenerowała odbicia na które liczyłem. Wsparcie zostało pokonane, a tworząca się fala przybrała formę fali trzeciej. Ruch jaki oglądaliśmy od października zeszłego roku okazał się korektą prostą, a nie częścią większej struktury korekcyjnej. Pokonanie poziomu 1.0900 otworzyło drogę do kontynuacji spadków w kierunku strefy popytowej znajdującej się w okolicach poziomu 1.0800. Kolejne istotne wsparcie znajduje się przy poziomie 1.0600, a ruch w jego kierunku oznaczałby zapewne test dołka z końca 2016 roku. Obecnie mamy do czynienia z falą trzecią, dlatego możliwe, że spadki będą kontynuowane bez re-testu pokonanej strefy. Jeżeli jednak taka korekta powstanie, to poszukam pozycji pod spadki.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy140220

Na parze USD/JPY bez zmian. Para pozostaje zamknięta w konsolidacji powyżej wsparcia wyznaczonego na ostatnich szczytach. Na niższym TF możemy zobaczyć, że powstały impuls jest piątką. Konsolidację jaką oglądamy obecnie można wpisać w falę b korekty nieregularnej. Jeżeli tak jest, to spodziewam się wybicia dołem z konsolidacji i ruchu w kierunku tygodniowej linii Tenkan. Taki ruch powinien odbywać się w ramach fali 2b. Odrzucenie linii będę starał się wykorzystać do zagrania pod kolejną falę wzrostową. Jeżeli jednak para wybije górą z konsolidacji i przetestuje ostatni szczyt, to scenariusz uznam za nieaktualny.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here