Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd140120

Para EUR/USD powoli realizuje jeden ze scenariuszy jaki nakreśliłem we wczorajszym wpisie. Para po odrzuceniu tygodniowej linii Kijun i zakończeniu trójki spadkowej, ruszyła w górę, w kierunku przedłużonej Kijun W1 i Kijun D1. Jeden ze scenariuszy zakładał budowę fali piątej i dokończenie impulsu, ale na tym etapie scenariusz został zanegowany. Mamy więc zakończoną trójkę spadkową i ruch w górę, który może być falą B i prawym ramieniem hipotetycznej formacji głowy z ramionami. Odrzucenie testowanych obecnie poziomów powinna skutkować spadkiem w rejony linii Tenkan W1 (budowa fali b) lub w kierunku linii szyi formacji RGR. Na wykresie H4 para zbliżyła się do chmury i jeżeli wspomniane linie zostaną odrzucone, będę szukał pozycji pod spadki. Wyjście powyżej Kijun W1, neguje scenariusz spadkowy.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy140120

Parze USD/JPY udało się wyjść powyżej kluczowej strefy oporu, którą można wyznaczyć na ostatnich szczytach. Pisałem wczoraj, że najlepszym rozwiązaniem do szukania pozycji pod wzrosty, będzie odrzucenie strefy podażowej i ruch w kierunku linii SSA chmury wzrostowej. Nic takiego jednak nie miało miejsca i para od razu uporała się z przeszkodą. Całkiem możliwe, że już z obecnych poziomów para rozpocznie ruch powrotny do pokonanej strefy. Jej odrzucenie powinna pozwolić na szukanie pozycji pod kontynuację wzrostów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here