Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd131219

Para EUR/USD realizuje scenariusz wzrostowy. Para po zakończeniu korekty impulsu jaki budował się od początku października (teraz można już to stwierdzić) ruszyła w górę rysując pierwszą piątkę wzrostową. Ostatnio wspominałem, że będę starał się wykorzystać jej korektę do zagrania pod minimum falę c w fali B korekty ostatnich spadków. Tak też się stało i dobrym momentem do zagrania był re-test chmury wzrostowej na wykresie H4, który zakończył korektę fali pierwszej. Od wczoraj oglądamy mocny ruch wzrostowy, który powinien być falą trzecią fali 3C. Obecnie para walczy z kluczową strefą oporu, którą można wyznaczyć na płaskiej i długiej linii Kijun W1. Jeżeli parze uda się trwale pokonać linię, to droga do dalszych wzrostów zostanie otwarta. Po zakończeniu fali trzeciej fali 3C powinna powstać korekta w ramach fali czwartej i to mam zamiar wykorzystać i szukać pozycji pod falę piątą. Dobrym miejscem do tego będzie re-test od góry tygodniowej linii KIjun. Jeżeli scenariusz będzie realizowany, to przed parą sporo miejsca na wzrosty, Zasięg wyznaczony dla fali N jest ok 130 pipsów powyżej linii Kijun W1, a to daje odpowiednią przestrzeń do zagrania.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy131219

Scenariusz spadkowy, na który liczyłem w przypadku pary USD/JPY został wczoraj zanegowany mocnym ruchem wzrostowym. Okazało się, że wsparcie wyznaczone na ostatnim dołku wystarczyło do zatrzymania spadków. Para odrzuciła strefę, wybiła górą z Inisde Bara i ruszyła w górę, rysując mocną falę impulsu. Obecnie para dotarła do bardzo mocnej strefy podażowej. Na wykresie tygodniowym wyraźnie ją widać. Jest to długa i płaska linia wyznaczona naprzemiennie na liniach SSA i SSB. Jeżeli parze uda się pokonać przeszkodę to powinniśmy zobaczyć kontynuację wzrostów w kierunku poziomu 110,700. Obecnie pozostaje z boku i czekan na pokonanie przeszkody i korektę, która przetestuje od góry pokonaną strefę.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here