Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

EUR/USD

Para EUR/USD odrzuciła ostatnio testowaną strefę oporu. Spadki dotarły do lokalnego oporu. Na chwilę obecną para próbuje bronić wsparcia. Trzeba zwrócić uwagę, że ostatnia fala spadkowa, jaka powstała od szczytu, powoli przekształca się w piątkę. Jeżeli taka powstanie, całkiem prawdopodobny będzie ruch w kierunku poziomu 1.1600. Na razie jednak najważniejsza jest obrona obecnego poziomu. Jego pokonanie powinno doprowadzić do testu kolejnej strefy, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1670.

Sentyment pozostaje neutralny, z lekka przewagą pozycji długich. Obrona wsparcia może być okazją do szukania pozycji długiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Jak wspominałem wczoraj, para GBP/USD walczy z górnym ograniczeniem Inside Bara z wykresu tygodniowego. Jego pokonanie doprowadzi do utworzenia formacji Fakey i powrotu do zakresu ostatniej dużej konsolidacji. Na wykresie H4 od szczytu widzimy korektą abc, więc całkiem możliwe, że para obroni strefę i pojawi się jakiś ruch w górę. Może to być początek nowego impulsu lub fala B w korekcie prostej.

Również w przypadku tej pary, sentyment jest neutralny. Widzimy wzrost zarówno pozycji krótkich jak i długich. Obrona testowanej obecnie strefy i jakaś formacją PA, pozwoli na szukanie longów.


USD/JPY

Para USD/JPY dotarła do strefy wsparcia. Wygląda na to, że wsparcie będzie bronione i być może tworzy się własnie Pin Bar. Taka obrona wpisze się w falę czwartą fali 3C i powinna doprowadzić do powstania fali piątej i ruchu w kierunku poziomu 114.00.

Na wykresie sentymentu widzimy dużą przewagę shortów. Nie pozwala to na otwieranie pozycji długich, ale jeżeli korekta abc zostanie skończona i obecnie testowane wsparcie zostanie pokonane, będzie można szukać shorta. Trzeba pamiętać, że taka ilość pozycji krótkich przy mocnym wzrostowym momentum, może być paliwem dla mocnego ruchu wzrostowego.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here