Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


GBP/USD

gbpusd131119a

Jeżeli spojrzymy na parę GBP/USD w ujęciu tygodniowym, to zobaczymy zakończoną trójką spadkową. Mamy dużą falę A, falę B, która jest korektą  nieregularną i falę C. Fala C dotarła do kluczowej strefy wsparcia jaką można wyznaczyć na dołku ze stycznia 2017 roku. Strefa została wybroniona mocnym Pin Barem i od tego momentu oglądamy wzrosty. Budujący się impuls pokonał tygodniowe linie Tenkan i KIjun i dotarł do chmury spadkowej. Od tego momentu oglądamy konsolidację tuż poniżej linii SSA.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

gbpusd131119b

Na wykresie dziennym pary, widzimy powstałą trójkę. Można oznaczyć ją jako fale 123. Fala trzecia zakończyła się na wspomnianej wcześniej linii SSA chmury spadkowej, wypełniając zasięg dla fali V. Oglądana od dwóch tygodni konsolidacja, przybrała formę korekty prostej, w której fala c zakończyła się na wsparciu jakim jest zasięg wyznaczony dla fali N. Ruch ten można wpisać w falę czwartą budującego się impulsu. Jeżeli para utrzyma obecne poziomy, to albo rozpocznie budowę fali piątej, albo fali b większej struktury korekcyjnej. W pierwszym przypadku para powinna zmierzać w kierunku 1,3200 gdzie znajduje się strefa podażowa. Jeżeli taki ruch powstanie, to będziemy mieli zakończoną pierwszą falę wzrostową. Będzie to albo fala pierwsza nowego impulsu wzrostowego, albo fala A w korekcie wyższego rzędu. Powstający impuls bardzo ładnie wpisuje się w cykle, dlatego warto parę obserwować i szukać okazji do zagrania pod falę piątą.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here