Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

EUR/USD

Para EUR/USD w dalszym ciągu przebywa tuż pod strefą podażową, która stanowi prawe ramie hipotetycznej formacji RGR. Parze brakuje jednej podfali do zakończenia piątki wzrostowej, dlatego powinniśmy zobaczyć próbę ataku na opór. Dopiero po odrzuceniu strefy i korekcie, będzie można będzie określić czy mamy do czynienia z pierwszą falą wzrostową czy też z falą C korekty nieregularnej.

Sentyment w dalszym ciągu wspiera pozycje krótkie. Na razie nie widać dobrego setupu do otwarcia pozycji, dlatego trzeba poczekać na kolejny atak na strefę i zakończenie impulsu wzrostowego.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Podobnie jak para EUR/USD i tutaj widzimy walkę o strefę oporu. Ostatnia świeca wzrostowa jest mocnym Pin Barem i rosną szanse na pokonanie strefy i kontynuacje odbicia. Jednak na wykresie H4 cały wzrost od dołka może również być kończącą się korektą prostą i być np falą A większej struktury korekcyjnej.

Wykres sentymentu premiuje pozycje długie. Poczekam jednak na zakończenie sporu o strefę. Jej pokonanie i re-test od góry będzie oczywiście okazją do longa.


USD/JPY

Na parze USD/JPY powstał kolejny Inide Bar tuż nad strefą wsparcia. Wybicie z niego dołem powinno doprowadzić do większego ruchu spadkowego. Obrona i powstanie formacji Fakey, pozwoli myśleć o kontynuacji wzrostów i być może zakończeniu konsolidacji, która trwa już prawie dwa tygodnie.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here