Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd130919

Wczorajsza konferencja EBC troszkę ruszyła wykresem EUR/USD, ale nie na tyle żeby zanegować ostatnią analizę. Para jeszcze raz wybiła dołem z Inside Bara testując górne ograniczenie strefy wsparcia. Poziom został odrzucony a para wróciła do IB tworząc formację fałszywego wybicia. Mamy więc zakończoną korektę pierwszej fali wzrostowej i sygnał kontynuacji wzrostów. Obecnie para testuje dzienną linię Kijun i od tego czy zdoła ją pokonać zależy z jaką falą będziemy mieli do czynienia. Tuż powyżej Kijun D1 znajduje się Tenkan W1. Jeżeli para odrzuci testowane linie to będzie można uznać powstały ruch za zakończoną trójkę. Bez względu na to czy będzie to fala A czy też kompletna korekta, będzie można spodziewać się spadków w okolice dziennej linii Tenkan. Jeżeli jednak para zdoła pokonać testowane linie i strefę oporu w której obecnie się znajduje, to ruch powinien rozwinąć się na bazie fali trzeciej. Celem dla takiego ruchu będzie linia Kijun W1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy130919

Dużo spokojniej jest na parze USD/JPY. Para od wczoraj testuje linię poprowadzoną po ostatnich szczytach. Jak pisałem wczoraj, bliskość tygodniowej linii Kijun może “zachęcić” parę to jej testu. Tak też się dzieje. Nakreślony ostatnio scenariusz spadkowy, zakładający budowę fali c w korekcie nieregularnej w ramach korekty impulsu spadkowego jaki powstał po odrzuceniu linii Kijun W1, staje się coraz mniej prawdopodobny. Warunkiem koniecznym dla jego realizacji jest odrzucenie obecnych poziomów. Jeżeli tak się stanie, to powinniśmy zobaczyć spadek w kierunku tygodniowej linii Tenkan. Tam wyjaśni się z czym mamy do czynienia.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here