Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD od kilku dni nie potrafi poradzić sobie z górnym ograniczeniem kluczowej strefy oporu i linią poprowadzoną po szczytach ostatniej spadkowej konsolidacji. Wydawało się, że po wyrysowaniu korekty prostej, obecnie oglądany wzrost zapoczątkowany odrzuceniem dolnego ograniczenia strefy, będzie początkiem kolejnej fali wzrostowej, czyli fali 3C. Na razie bardziej przypomina ona falę b korekty i całkiem możliwe, że po odrzuceniu wspomnianych poziomów, zobaczymy spadki w ramach fali c. Dużo będzie zależało od tego co powie dzisiaj prezes EBC – Mario Draghi.

Na wykresie Ichimoku bez większych zmian. Para po dobiciu od linii Kijun D1 dotarła w okolice Tenkan D1 i “obeszła ją bokiem”. Para testuje obecnie linię SSA cienkiej chmury spadkowej. Jeżeli parze uda się pokonać chmurę, droga w kierunku kolejnego oporu jakim jest linia Tenkan Mn, zostanie otwarta. Sentyment jest w dalszym ciągu neutralny. Nie ma większych przetasowań pomiędzy otwartymi pozycjami, co pozwala na szukanie pozycji w dowolnym kierunku. W dalszym ciągu liczę na kontynuację wzrostów w ramach fali 3C, dlatego szukam longa.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD kontynuuje wzrosty, które dotarły w okolice ważnej strefy oporu oraz linii poprowadzonej po szczytach. Ciężko określić z jakim ruchem mamy do czynienia, ponieważ wszystkie przedstawione wcześniej scenariusze są możliwe. Przypomnę, że pierwszy zakładał budowę korekty prostej, która na tych poziomach może się zakończyć. Drugi zakładał, że oglądane wzrosty od dołka są falą A większej struktury korekcyjnej i po zakończeniu fali c zobaczymy spadki w ramach fali B. Trzeci, wzrostowy scenariusz zakłada, że mamy do czynienia z układem 1212, a obecna podfala jest pierwszą falą w fali trzeciej.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu linii Kijun i Tenkan D1, dotarła w rejony oporu jakim jest linia SSA D1 oraz ważniejsza linia Tenkan W1 (zielona linia). Ich pokonanie otwiera drogę w kierunku kolejnej przeszkody jaką jest linia SSB W1. W tym przypadku realizowany będzie trzeci w przedstawionych scenariuszy. Odrzucenie testowanych poziomów, albo zakończy całą korektę wzrostową, albo rozpocznie budowanie fali B większej struktury korekcyjnej. W przypadku tej pary, wstrzymuję się z grą do czasu mocniejszego impulsu pokazującego kierunek.


USD/JPY

Para USD/JPY pozostaje w ruchu bocznym, budując strukturę, która przypomina odwróconą głowę z ramionami. Oglądana ostatnio korekta fali 1a jest jej prawym ramieniem. Obecnie para testuje linię szyi i jeżeli wyjdzie nad nią, będzie można zakładać kontynuację wzrostów w ramach fali 3C. Wyjście nad linię i powrót do struktury może sugerować zakończenie fali B większej korekty i powrót do spadków w ramach fali C.

Na wykresie Ichimoku wyraznie widzimy, że cena nie potrafi poradzić sobie z mocnym oporem jakim jest linia SSA D1, która wzmocniona jest linią Tenkan W1 i SSA Mn. Dopiero pokonanie tych linii, a właściwie jednego poziomu, otworzy drogę do ataku na szczyt. Sentyment powoli staje się mocno pro spadkowy, co przy próbie wyjścia ponad opór może być paliwem dla dalszych wzrostów. Pomimo sygnałów jakie pojawiły się na wykresie H4 (słabych), wstrzymuje się z grą do czasu pokonania wspomnianego oporu, czyli wyjścia ponad chmurę wzrostową.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here