Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD kontynuuje ruch spadkowy jaki powstał na skutek odrzucenia testowanej ostatnio strefy oporu. Wykres pary dotarł do linii trendu wzrostowego i na obecną chwilę linia została wybroniona. Powstał Pin Bar (łączone dwie świeczki). Cały ruch w dół można wpisać w piątkę impulsu i powinien mieć on swoją kontynuację w ramach fali 3C. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że podobny układ spadkowy mieliśmy w zeszłym tygodniu i po jego zakończeniu mieliśmy mocny impuls wzrostowy. Dlatego warto obserwować poziom zniesienia 50 procent impulsu i linię trendu. Odrzucenie poziomu i pokonanie linii, potwierdzi wariant spadkowy i powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku głównej linii trendu.

Wykres sentymentu potwierdza wspomniany wariant spadkowy. Jeżeli korekta jaka obecnie powstaje dalej będzie wykorzystywana do otwierania pozycji krótkich i redukcji długich oraz nastąpi re-test pokonanej linii trendu, będzie można rozważyć pozycję krótką.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD bez większych problemów pokonała strefę oporu, która znajduje się w okolicach ostatniego szczytu. Droga do wyższych poziomów została otwarta. Kolejna ważną strefą podażową jest dolne ograniczenie luki spadkowej jaka powstała w czerwcu zeszłego roku. Są to okolice poziomu 1,3400. Z falowego punktu widzenia, para w dalszym ciągu pozostaje w fali trzeciej. Ewentualna korekta powinna odbywać się już w ramach fali czwartej całego ruchu wzrostowego.

Cały ruch wzrostowy jaki oglądamy od kilku dni jest wykorzystywany do uśredniania pozycji krótkich co nie pozwala na otwierania pozycji. Jeżeli jednak powstanie korekta i re-test pokonanej ostatnio strefy oporu a obecnie wsparcia, będzie można rozważać pozycje długie (musi zmienić się sentyment).


USD/JPY

Para USD/JPY kontynuuje mocny wzrost po odrzuceniu kluczowej strefy wsparcia. Ruch ten wygląda na impuls i wpisuje się się w piątkę, która powoli powinna się kończyć. Obecnie para dotarła do linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Jej pokonanie powinno doprowadzić do testu strefy podażowej, która znajduje się w okolicach poziomu 110,500.

Podobnie jak na parze GBP/USD i tutaj widzimy uśrednianie pozycji krótkich i redukcję długich. Nie pozwala to oczywiście na otwieranie pozycji. Jednak ewentualna korekta może zmienić ten układ i pojawi się szansa na zagranie zgodne z ostatnim momentum. Dobrym miejscem do tego, będą okolice poziomu 109,200. Znajduje się tam strefa wsparcia i zniesienie 38.2 fali impulsu wzrostowego.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here