Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd130819

Nic się nie dzieje na parze EUR/USD. Od kilku dni para w dalszym ciągu pozostaje zamknięta w Inside Barze tuż pod strefą oporu jaką są linie KIjun i Tenkan W1. Miejsce dodatkowo wzmocnione jest linią poprowadzoną po ostatnich dołkach. Konsolidacja przypomina trójkąt i można było ostatni ruch wpisać w jego falę e, ale ruch jaki powstał potem nie jest kolejną falą wzrostową i został bardzo szybko cofnięty. Jeżeli konsolidacja jest falą czwartą budującego się impulsu, to para powinna w najbliższym czasie przetestować górne ograniczenie IB. W ten sposób będziemy mieli zakończoną piątkę wzrostową i do rozegrania dwa przedstawione wcześniej scenariusze. Przypomnę, że pierwszy jest wzrostowy i zakłada kontynuację wzrostów w ramach fali 3C. Po zakończeniu impulsu spodziewam się jego korekty w okolice dziennej linii Kijun. Tam będzie można szukać pozycji pod kontynuację wzrostów. Drugi spadkowy zakłada, że powstała piątka jest falą c w korekcie nieregularnej. Po jej zakończeniu i odrzuceniu linii Tenkan i KIjun W1, zobaczymy spadki i pokonanie linii KIjun D1. Jej re-test od dołu pozwoli na szukanie pozycji pod spadki.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy130819

Parze USD/JPY nie udało się utrzymać dolnego ograniczenia Inside Bara. Para zamiast korekty powstałego impulsu spadkowego, kontynuuje ruch na południe. Wczoraj mieliśmy wybicie dołem z IB, a dzisiaj mamy re-test jego dolnego ograniczenia. Droga do kolejnej strefy wsparcia jaka rozciąga się w okolicach poziomu 104,600 jest otwarta. Jedynie szybki powrót do IB zaneguje dalsze spadki. Jeżeli się tak stanie, to powstanie formacja Fakey, która powinna doprowadzić do wyczekiwanej korekty w kierunku tygodniowej linii Tenkan. Dopiero wtedy będzie można myśleć o szukaniu pozycji pod koleją falę spadkową.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here