Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Na parze EUR/USD na wyższym Tf bez większych zmian, dlatego dzisiaj schodzę troszkę niżej. Para kontynuuje spadek po nieudanej próbie ataku na strefę oporu. Był to ostatni moment na realizacje scenariusza spadkowego bazującego na kontynuacji ruchu w dół po korekcie fali impulsu, którą oznaczyłem jako x. Ruch w górę od dołka możemy rozpisać jako korektę prostą. Obecnie oglądany spadek powoli przybiera formę piątki i jeżeli zostanie ona dokończona, powinniśmy zobaczyć jej kontynuację w ramach wali iiic. Najbliższym przystankiem dla ewentualnych spadków powinien być poziom 1,1620, gdzie znajduje się górne ograniczenie strefy popytowej.

Na wykresie Ichimoku również bez większych zmian. Para naruszyła płaską linię KIjun D1 i wzrostową Tenkan D1, odbijając od chmury spadkowej. Jeżeli para pokona wspomniane linie, to ewentualny ich re-test będzie okazją do zagrania pod falę iiic. Sentyment wrócił do normy i obecnie jest neutralny, co pozwala na otwieranie shortów.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD porusza się w dalszym ciągu w czymś co przypomina trójkąt rozszerzający się. Po odrzuceniu strefy oporu, oglądamy spadki, które dotarły do wewnętrznej linii. Linia obecnie jest testowana, a jej pokonanie powinno doprowadzić do kontynuacji spadków. Jeżeli faktycznie będzie to trójkąt, to spadki będą odbywać się w ramach jego fali e. Najbliższe wsparcie znajduje się w okolicach poziomu 1,3130, i tam powinna zmierzać cena po pokonaniu wspomnianej linii.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para kontynuuje spadki po odrzuceniu linii Tenkan i Kijun D1, co zbiegło się z odrzuceniem Senkou Span A i Tenakn W1. Do momentu pokonania tych linii, kierunkiem preferowanym jest ten na południe. Co prawda sentyment staje się coraz bardziej byczy, ale o longach pomyślę dopiero po zakończeniu ewentualnej fali 3c. Obecnie czekam na mocniejszy spadek i re-test linii Kijun D1, co pozwoli na szukanie pozycji krótkiej.


USD/JPY

Para USD/JPY kontynuuje wzrosty po wybiciu kluczowej strefy oporu. Obecnie para znajduje się w fali 33C. Wzrosty powinny być dotrzeć przynajmniej w okolice poziomu 113,700 gdzie znajduje się kolejna ważna strefa podażowa. Od rana para zmaga się z lokalnym oporem i jeżeli powstanie korekta do poziomu 112,00, będzie można szukać pozycji pod kontynuację wzrostów.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para znajduje się w mocnym trendzie wzrostowym. Linia Chikou znajduje się maksymalnie odsunięta od ceny, a pozostałe linie również ułożone są pro wzrostowo. Ponieważ para znajduje się na oporze, a cena oddaliła się znacznie od linii Tenkan, całkiem możliwa będzie korekta w jej kierunku (para zawsze po zakończeniu fali, wraca do Tenkan). Tam upatruje szansy na wejście w pozycje pod falę 35 lub 5. Na wykresie sentymentu widzimy, że w dalszym ciągu otwierane są shorty, co powinno przełożyć się na kontynuację wzrostów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here