Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD testuje obecnie horyzontalną linię S/R i jeżeli uda się ją obronić to ruch w kierunku górnego ograniczenia hipotetycznego trójkąta będzie możliwy. Tam rozstrzygnie się czy zostanie zakończona jego fala d i nastąpią spadki w ramach fali e, czy też para pokona opór i zobaczymy od razu kontynuację wzrostów w kierunku szczytu. Jeżeli jednak para nie odrzuci wsparcia, to kolejnym miejscem gdzie może zakończyć się fala b fali d trójkąta będzie linia trendu.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że parze nie udało się pozostać ponad płaską linią Kijun i para wróciła do Senkou Span A. Linia Tenkan również pozostaje płaska a Chikou pozostaje zamknięta pomiędzy Tenkan i Kijun. Jeżeli parze uda się obronić górne ograniczenie chmury, to ruch ponad Kijun będzie możliwy już z tych poziomów. W przeciwnym wypadku, para ponownie przetestuje linię Tenkan, a jej pokonanie może doprowadzić do spadków w kierunku płaskiej linii Senkou Span B. Sentyment znacznie się zmienił od wczoraj i nastąpiła mocna redukcja pozycji krótkich. To co mnie interesuje to powolny, ale wzrost długich, a to pozwala na zagranie pod longa w przypadku sygnału na niższym TF.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD dotarła do dolnego ograniczenia strefy oporu negując scenariusz z falą c korekty nieregularnej. Jeżeli para odrzuci poziom, spodziewam się korekty w rejony ostatnio pokonanej linii S/R lub w kierunku linii trendu. Jeżeli schemat jaki powstał pół roku temu ma być kontynuowany, to tam powinna zakończyć się korekta i zobaczymy ponowny atak na kluczową strefę oporu. Mocne odrzucenie obecnie testowanego poziomu pozwoli na uznanie struktury jaka tworzy się od ostatniego dołka na zakończoną. W tym przypadku korekta może być głębsza i para powinna ruszyć w kierunku poziomu 1.4000 (przy założeniu, że trend będzie kontynuowany).

Na wykresie Ichimoku wszystkie linie potwierdzają ruch wzrostowy. Zarówno Tenkan jak i Kijun zaczynają podążać za ceną. Chikou znajduje się ponad ceną i jeżeli para wybije się powyżej ostatniego szczytu, linią znajdzie się w maksymalnej odległości od ceny. Chmura stała się wzrostowa i powoli zaczyna poszerzać się choć w dalszym ciągu jej kierunek jest horyzontalny. W sentymencie bez zmian. W dalszym ciągu mali gracze uważają, że strefa oporu zostanie odrzucona i liczą na spadki. Mnie pozostaje pozostać z boku i czekać na korektę i zmianę ich nastawienia.


USD/JPY

Para USD/JPY pozostaje zamknięta w Inside Barze tuż pod kluczową strefą oporu. W dalszym ciągu możliwa jest realizacja formacji głowy z ramionami, ale para musi pokonać trwale linię szyi. Taki ruch w górę powinien zakończyć ostatnie spadki i albo doprowadzić do większej korekty całego spadku, albo do zakończenia dużej korekty ABC impulsu jaki się wyrysował w 2016 roku i zmiany trendu na wzrostowy.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po re teście linii Tenkan znalazła opór w postaci Senkou Span A. Cztery dni zajęło jej uporanie się z nią i dopiero wczoraj się to udało. Jej re-test będzie okazją do zagrania na kontynuację odreagowania na co pozwala sentyment, który pozostaje neutralny. Szkoda tylko, że linie Tenkan i Kijun nie podążają za ceną i zaczynają poruszać się płasko, a to może wywołać chęć ruchu w ich kierunku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here