Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd130219

Para EUR/USD dotarła zgodnie z przewidywaniami do dolnego ograniczenia strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1270. Tym samym para mogła zakończyć budowę fali c w fali B korekty złożonej. W takim przypadku, para obroni strefę wsparcia i ruszy w kierunku niedawno pokonanej linii poprowadzonej po dołkach. Tam powinno wyjaśnić się, czy mamy do czynienia faktycznie z zakończeniem fali B, czy też z układem 1212. W tym pierwszym scenariuszu, para pokona poziom 1.1450 i ruszy w kierunku odrzuconej dwa tygodnie temu strefy podażowej znajdującej się w okolicach poziomu 1.1550. Ruch ten powinien odbywać się w ramach dużej fali C. W drugim scenariuszu, który zakłada budowę układu 1212, para zacznie budowę spadkowej fali trzeciej. Miejscem kluczowym dla takiego scenariusza będzie ponowny test ostatniego dołka, gdzie znajduje się linia szyi potencjalnej formacji głowy z ramionami. Pokonanie linii otworzy drogę do dalszych spadków.

eurusd130219ichi

Na wykresie Ichimoku para odbiła od linii SSA Mn i ruszył w górę w kierunku chmury z wykresu dziennego. Linie Kijun i Tenkan powoli zwracają się ku dołowi, a Chikou wyszła poniżej linii ceny. Jeżeli odbicie będzie kontynuowane, to miejscem docelowym dla ewentualnych wzrostów (scenariusz spadkowy) będzie płaska linia SSB D1. Jeżeli zostanie ona odrzucona, będzie można myśleć o szukaniu pozycji pod zagranie na spadkową falę trzecią. Wyjście z chmury górą i pokonanie Kijun D1, neguje scenariusz spadkowy i inicjuje wzrostowy z budową fali C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd130219

Para GBP/USD po dorzuceniu linii poprowadzonej po szczytach i dolnego ograniczenia strefy podażowej, ruszyła w dół budując falę impulsu. Wspominałem ostatnio, że do zakończenia brakuje dwóch podfal, które ostatecznie powstały i dokończyły piątkę spadkową. Jeżeli nie jest to fala C w korekcie nieregularnej (nigdzie nie widzę trójki dla fali b), to powinniśmy w najbliższym czasie zobaczyć kolejną falę spadkową. Obecnie para dotarła do strefy wsparcia. Wsparcie jest bronione, co może przełożyć się na ruch w kierunku pokonanej linii i budowę korekcyjnej fali 2B.

gbpusd130219ichi

Na wykresie Ichimoku para dotarła do płaskiej linii Kijun z wykresu tygodniowego, która zbiega się z przedłużoną płaską linią Kijun D1. Widzimy próbę odbicia i budowy fali 2B. Najbliższym celem dla pary powinna być linie KIjun/Tenkan D1. Ich odrzucenie będzie okazją do szukania pozycji pod kontynuację spadków. Przeszkodą do takiego zagrania będzie linia Chikou, która będzie miała bardzo mało miejsca do linii ceny.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here