Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd121219

Para EUR/USD realizuje przedstawiony ostatnio scenariusz wzrostowy. Pisałem, że powstała piątka wzrostowa powinna mieć swoją kontynuację w ramach minimum fali c fali B korekty ostatnich spadków. Para odrzuciła linie Tenkan W1 i ssa chmury wzrostowej i ruszyła w górę. Fala wzrostowa jest na tyle mocna, że dotarła do poważnej przeszkody jaką jest tygodniowa, płaska linia KIjun. Jej pokonanie otwiera drogę do kontynuacji wzrostów, czyli realizacji scenariusza zakładającego budowę dużej fali 3C. Żeby jednak nie było za różowo, to obecnie para wyrysowała dopiero trójkę wzrostową i ewentualne odrzucenie Kijun W1 da kolejne dwie możliwości. Pierwsza, to zakończenie fali B i rozbudowanie ruchu bocznego. Druga, to budowa układu 1212, czyli korekta fali 1 fali 3 w okolica szczytu fali 1 i mocny wzrost na bazie właściwej fali trzeciej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy121219

Niestety na parze USD/JPY bez zmian. Para pozostaje zamknięta w Inside barze pomiędzy tygodniową linią Tenkan i SSA chmury wzrostowej. Cały czas liczę na kontynuację ostatniego impulsu spadkowego i obecną konsolidację traktuję jako jej korektę. Ponieważ jesteśmy pod linią Tenkan W1, która jest górnym ograniczeniem IB, to spodziewam się ruchu w jej okolice. Tam rozstrzygnie się z czym mamy do czynienia. Odrzucenie linii będzie oznaczało budowę minimum spadkowej fali c. Jeżeli jednak para wyjdzie powyżej Tenkan W1 i KIjun W1, to scenariusz spadkowy zostanie zanegowany.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here