Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd121218

Para EUR/USD w dalszym ciągu pozostaje zamknięta pomiędzy dwoma poziomami. Przypomnę, że od góry ogranicza parę poziom 1,1450, a od dołu 1,3000 do którego para właśnie dotarła. Jego pokonanie powinno doprowadzić do testu ostatniego dołka. Na razie boks w jakim para porusza się od przeszło tygodnia, można uznać albo za korektę prostą ostatniego impulsu wzrostowego (od dołka) i teraz jesteśmy w jej fali c. Oznacza to próbę ataku na dołek fali a i odrzucenie poziomu 1.3000, albo za początek fali trzeciej powstałej pod koniec listopada piątki spadkowej.

eurusd121218ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że parze udało się pokonać linie Kijun i Tenkan, które po raz kolejny skrzyżowały się i zamieniły miejscami potwierdzając trend boczny. Pokonanie Kijun nie doprowadziło do rozwinięcia się fali impulsu, dlatego trzeba obserwować ewentualny jej re-test od dołu. Jeżeli para odrzuci linię, będzie można rozpatrywać zagranie pod falę minimum c w korekcie wspomnianego impulsu wzrostowego.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd121218Na parze GBP/USD oglądamy od wczoraj kontynuacje spadków zapoczątkowanych wybiciem kluczowej strefy wsparcia. Para dotarła do lokalnego wsparcia i próbuje odbijać. Jeżeli obserwowany ruch ma być falą trzecią, to wsparcie powinno być z łatwością pokonane, a para zmierzać w kierunku poziomu 1,2200. W dalszym ciągu liczę na korektę w rejony poziomu 1,2650 co pozwoli na dołączenie się do ruchu. Patrząc z innej perspektywy, ostatnie wszystkie ruchy na parze są trójkami, co można wpisać w dużą falę b korekty nieregularnej. W tym przypadku para powinna niedługo zakończyć spadki i mocno ruszyć do góry w ramach fali c (scenariusz mniej prawdopodobny).

gbpusd121218ichiNa wykresie Ichimoku wszystkie linie układają się mocno trendowo. Chikou oddaliła się od ceny na maksymalną odległość co potwierdza panujący sentyment na parze. Tenkan i KIjun znajdują się daleko od ceny co może wywołać chęć jakiegoś odbicia i na to liczę. Jeżeli para odbije w kierunku Tenkan i ją odrzuci, powinna pojawić się okazja do zagrania pod spadki. Do tego jednak daleka droga, dlatego pozostaje obserwacja.


USD/JPY

usdjpy121218

Para USD/JPY w dalszym ciągu porusza się w obrębie hipotetycznej formacji trójkąta. Jeżeli jest to faktycznie trójkąt to para jest w jego fali d, czyli należy liczyć na ruch w kierunku jego górnego ograniczenia. Obecnie para znajduje się tuż nad pokonaną ostatnio strefą SR, a jej re test będzie okazją do zagrania na kontynuację fali d. Warto obserwować ten ruch, bo jeżeli to co widzimy nie jest trójkątem, a kontynuacją fali jaka budowała się od końca pazdzienika, czyli od poziomu 111,350, to ewentualny ruch wzrostowy może odbywać się w ramach fali trzeciej i szkoda będzie go przegapić.

usdjpy121218ichi

Na wykresie Ichimoku para znajduje się ponad linią KIjun, a powstały impuls bez względu na to jaką jest falą, powinien mieć swoją kontynuację. Jeżeli powstanie korekta w kierunku KIjun/Tenkan lub SSA, będzie można szukać pozycji na wykresie H4 pod kolejną falę wzrostową.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here