Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd121119

Para EUR/USD po wyrysowaniu impulsu wzrostowego, który można oznaczyć jako falę 1A, odrzuciła ważną strefę oporu, jaką jest płaska, tygodniowa linia Kijun. Od tego momentu oglądamy spadki, które odbywają się wewnątrz Inside Bara z wykresu tygodniowego. Parze udało się pokonać Kijun D1 i SSB chmury spadkowej. Obecnie para dotarła to płaskiej linii Tenkan W1 i powoli zbliża się do dolnego ograniczenia IB. Liczyłem na obronę Kijun D1 i SSB, co pozwoliłoby na budowę fali b w korekcie prostej. Nic takiego jednak się nie stało i para kontynuowała spadki, tym samym przedłużając falę a. Jeżeli testowane poziomy zostaną wybronione, to jest szansa na wzrosty właśnie w ramach wspomnianej fali b. Celem dla takiego ruchu powinna być przestrzeń pomiędzy liniami Teknan i KIjun D1. Tam szukałbym okazji do zagrania pod spadkową falę c, a następnie po jej zakończeniu na wzrostową falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy121119

Para USD/JPY w dalszym ciągu pozostaje zamknięta w Inside barze tuż pod linią poprowadzona po szczytach. Wcześniej liczyłem, że fala impulsu jaka powstała od ostatniego dołka będzie miała kontynuację jako fala 3C. W takim przypadku ostatnia fala wzrostowa, która powstała po odrzuceniu tygodniowej linii KIjun powinna być początkiem fali 3C. Nic takiego jednak nie ma miejsca, a para pozostaje w konsolidacji. Całkiem możliwe, że powstaje fala C, która jest trójkątem. W tym przypadku, można spodziewać się spadków do dolnego ograniczenia trójkąta, a następnie kontynuacji wzrostów w ramach ostatniej fali fali C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here