Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd120919

Zgodnie z wczorajszym przewidywaniem, para EUR/USD dokończyła falę c w korekcie prostej impulsu wzrostowego, który wyrysował się od dołka. Para próbowała wczoraj wybić dołem z Inside Bara. Wybicie nie powiodło się i mamy powrót do wnętrza IB. Można założyć, że para albo zakończyła całą korektę, albo jej falę a. W pierwszym przypadku zobaczymy wzrosty w ramach fali 3C. Celem dla takiego ruchu będzie przynajmniej linia Tenkan W1. Jeżeli ruch rozwinie się do fali trzeciej, to celem dla niej będzie tygodniowa linia Kijun. W drugim przypadku, obecny wzrost należy traktować jako falę b w korekcie złożonej. Oznacza to jeszcze jedną próbę zejścia niżej w ramach fali c. Już teraz można szukać pozycji pod wzrosty. Mamy impuls wzrostowy, korektę, fałszywe wybicie z IB, odrzucenie Tenkan D1. Na wykresie H4 para znajduje się na łączeniu chmur i jeżeli pojawi się odpowiedni sygnał będzie można zagrać pod falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy120919

Para USD/JPY dotarła do linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Na razie mamy wstępne odrzucenie linii, ale tuż powyżej znajduje się KIjun W1 co może spowodować chęć dociągnięcia ruchu i jej re-test. Jak pisałem wczoraj, odrzucenie obecnych poziomów wpisze się w scenariusz spadkowy. W nim, obecne wzrosty są korektą impulsu spadkowego, który zbudował się po odrzuceniu linii Kijun W1. Jeżeli tak jest, to para po odrzuceniu testowanych poziomów ruszy w dół budując kolejną falę spadkową. Jeżeli powstanie impuls, to jego korektę będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod spadki. Wspominałem też o drugim scenariuszu, w którym obecny trój falowy wzrost można traktować jako układ 1212. Oznacza to korektę w kierunku Tenkan W1 i jej odrzucenie. Po takim ruchu zobaczymy wzrosty w ramach właściwej fali trzeciej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here