Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd120819

Para EUR/USD pozostaje zamknięta w konsolidacji wewnątrz Inside Bara. Konsolidacja powoli przybiera formę trójkąta i zgodnie ze scenariuszem powinna wpisać się w falę czwartą budującego się impulsu wzrostowego. Ma ona miejsce tuż pod ważną strefą oporu, która tworzą płaskie i długie linie Tenkan i Kijun W1. Zakładam, że para ruszy w górę wybijając z trójkąta górą i ponownie przetestuje górne ograniczenie IB i wspomniane linie. W ten sposób para dokończy budowę piątki wzrostowej. Pisałem wcześniej, że jak piątka zostanie dokończona, to będziemy mieli dwa scenariusze do rozegrania. W pierwszym powstałą piątka będzie falą 1A. Para odrzucie strefę oporu i ruszy w dół w ramach jej korekty i ponownie przetestuje dzienną linię Kijun. Na wykresie H4 miejsce to zgra się z chmurą wzrostową i ewentualne jej odrzucenie da sygnał do zagranie pod wzrostową falę 3C. W drugim, piątka jest falą C w korekcie nieregularnej. Przy takim założeniu, po odrzuceniu oporu, para ruszy w dół, budując falę impuls spadkowego. Pokonanie linii Kijun D1 i jej re-test od dołu, będzie okazją do szukania pozycji pod kontynuację spadków.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy120819

Jeżeli chodzi o parę USD/JPY to ruch jaki odbywa się od kilku dni i jest wpisany w Inide Bara, uznawałem za kontynuację ostatniego odbicia. Liczyłem wtedy na zakończenie pierwszej fali spadkowej, a wzrosty jakie pojawiły się po odrzuceniu strefy wsparcia, za jej korektę. Ewentualną falę c korekty prostej, która miała przetestować od dołu pokonaną strefę popytową, chciałem wykorzystać do zagrania pod spadki. Nic takiego nie miało miejsca i para ponownie testuje dolne ograniczenie IB i strefę wsparcia. Jej pokonanie, otwiera drogę do dalszych spadków w kierunku poziomu 104,500. Jeżeli jednak parze uda się obronić testowany obecnie poziom, to całkiem możliwe, że pojawi się wyczekiwana  korekta. Para przetestuje wtedy linię Tenkan W1. Jej odrzucenie w połączeniu z odrzuceniem górnego ograniczenia IB i oporu, da sygnał do zagrania pod kolejną falę spadkową.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here