Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd120719

Na parze EUR/USD spadki jakie rysują się od momentu odrzucenia strefy oporu znajdującej się w rejonach poziomu 1,1400, zgodnie założeniem przedstawionym w ostatnim wpisie, zatrzymały się na wsparciu (1,1200). Tym samym mamy zakończoną trójkę spadkową. Oglądane od kilku dni wzrosty, dotarły do tygodniowej linii Tenkan. W pierwszym zakładanym scenariuszu, oglądana trójka spadkowa jest falą B w korekcie prostej. Jeżeli została ona zakończona to obecne odbicie jest początkiem fali C. W drugim scenariuszu, para zakończyła budowę fali a fali B, a obecnie buduje falę b po zakończeniu której zobaczymy spadkową falę c fali B. Trzeci scenariusz jest spadkowy i zakłada zakończenie korekty prostej na teście poziomu 1,1400, a oglądana fala spadkowa jest pierwszą falą w kontynuacji spadków. Jeżeli para odrzuci testowaną obecnie linię Tenkan W1, to powinniśmy zobaczyć ponowny test ostatniego dołka. W przeciwnym wypadku, para powinna zmierzać w kierunku tygodniowej linii Kijun, budując tym samym prawe ramię hipotetycznej formacji głowy z ramionami.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy120719

Jak wspominałem w ostatnim wpisie, para USD/JPY po dotarciu do tygodniowej linii Tenkan, odrzuciła ją i zakończyła budowę trójki wzrostowej. Powstałe spadki dotarły do wewnętrznej linii wsparcia i linii Kijun D1. Poziomy zostały odrzucone mocnym Pin Barem. Obecnie para znajduje się pomiędzy tygodniową linią Tenkan i linią Tenkan D1. Zakładam dwa scenariusze. W pierwszym para zakończyła budowę fal A i B, a odbicie zapoczątkowane wspomnianym Pin Barem, jest początkiem fali C. Przy takim założeniu para pokona Tenkan W1 i ruszy w kierunku Kijun W1. W drugim scenariuszu, para w dalszym ciągu znajduje się w fali B i dopiero zakończyła jej falę a. Oznacza to, że para odrzuci Tenkan W1 i zacznie budowę spadkowej fali c w fali B. Trzeci scenariusz zakłada zakończenie korekty prostej na tójce wzrostowej i powrót do spadków.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here