Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD nie poradziła sobie ze strefą oporu znajdującą się w okolicach poziomu 1,1740. Poziom został odrzucony i od tego momentu oglądamy spadki, które dotarły do lokalnego wsparcia. Jego pokonanie powinno doprowadzić do testu górnego ograniczenia strefy popytowej, która znajduje się w okolicach 1,1590. Moment odwrotu, był ostatnim pozwalającym na realizacje scenariusza zakładającego kontynuację spadków w ramach ostatniego impulsu spadkowego jako fali pierwszej. Jeżeli para nie przełamie ostatniego dołka, będzie trzeba uznać budującą się strukturę z początek fali drugiej impulsu budującego się od początku roku. Na chwilę obecną, mamy zakończoną falę c w scenariuszu spadkowym lub falę A w scenariuszu zakładającym budowę fali 2.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po pokonaniu linii Kijun D1 dotarła do Senkou Span A i od niej odbiła, doprowadzając do re-testu Kijun. Jeżeli para pokona linię, będzie można szukać pozycji pod spadki. Natomiast jej odrzucenie, może dać sygnał na wzrosty. W tym drugim przypadku wspierani jesteśmy przez sentyment, ale po pierwsze przed parą Senkou Sapn A i Tenkan W1, a po drugie nie ma wyraznego impulsu pod który można by zagrać. Pozostaje na razie z boku.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD podobnie jak EUR/USD odrzuciła strefę oporu. Spadki dotarły po raz kolejny do wewnętrznej linii, która jest obecnie testowana. Jej pokonanie powinno doprowadzić do testu poziomu 1,3130, a w dalszej kolejności do testu ostatniego dołka. Problem jest jednak taki, że ostatni wzrost można wpisać w piątkę, a to może oznaczać budowę kolejnej fali wzrostowej. Jeżeli testowana obecnie linia obroni się, taki scenariusz nabierze sensu i będzie można szukać pozycji pod falę 3C.

Na wykresie Ichimoku para odrzuciła linię KIjun D1, co jest równoznaczne z odrzuceniem Tenkan i Senkou Span A W1. Do momentu ich pokonania, większy ruch wzrostowy nie będzie możliwy, dlatego mimo sprzyjającego sentymentu poczekam na pokonanie tych linii i ewentualny ich re-test od góry. Jeżeli jednak spadek się pogłębi przez co zaneguje scenariusz z falą 3C, a linia Tenkan D1 odrzuci cenę przy ewentualnym re-teście będzie można szukać pozycji pod kontynuację spadków.


USD/JPY

Jak to zazwyczaj bywa, coś co wygląda na strukturę kończącą przeobraża się w początkową. Tak też mieliśmy na parze USD/JPY. Para po mozolnych wzrostach i nieudanych próbach pokonania kluczowych poziomów, wreszcie wybiła górą budując falę trzecią. Czyli mamy spodziewaną kontynuację impulsu jaki powstał od dołka. Spodziewałem się troszeczkę innego scenariusza, czyli budowy bardziej rozbudowanej fali 2, a przynajmniej bardziej czytelnej. Nic takiego nie miało miejsca i mamy falę 3C po impulsowej fali 2. Para dotarła do strefy oporu i możliwa jest lokalna korekta, a po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć kontynuację wzrostów w kierunku 113,700.

Na dziennym wykresie Ichimoku para po impulsie wzrostowym i re-teście Tenkan ruszyła w górę. Przegapiłem ten moment, czekając na delikatne pokonanie strefy oporu i jej re-test. Para przebiła cienką chmurę na W1 i najbliższym oporem jest dla niej Senkou Span B, ale to jeszcze jakieś 150 pisów, więc miejsca para ma sporo do wzrostów. Ciekawie wygląda sentyment, na którym widzimy redukcje shortów przy wybiciu, co jak pisałem dwa dni temu mogło napędzić ewentualną falę trzecią, a obecnie podobny ich przyrost. Możliwy jest więc podobny scenariusz i shorty te będą napędzać ruch w górę.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here