Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd120619a

Bez większych zmian na parze EUR/USD. Para pozostaje zamknięta wewnątrz Inisde Bara, jaki powstał na bazie wzrostowej świeczki sprzed 3 dni. Para znajduje się w ciekawym miejscu, bo tuż pod ważnym oporem, czyli poziomem 1,1340. Na wykresie Ichimoku jest to tygodniowa linia Kijun. Trwałe wybicie z IB górą, czyli pokonanie oporu, pozwoli na kontynuację wzrostów w kierunku poziomu 1,1500 gdzie znajduje się kolejna strefa podażowa. Odrzucenie testowanego poziomu uruchomi dwa scenariusze, które biorę pod uwagę.

eurusd120619b

W pierwszym, para zakończyła korektę prostą. Na wykresie H4 widzimy dwie piątki. Ostatnia fala, która buduje się wewnątrz IB, pokazuje słabość i może być falą piątą załamaną lub w przypadku krótkotrwałego wybicia, utworzyć formację Fakey. Taki układ pozwoli na korektę w kierunku linii Tenkan W1 i chmury wzrostowej i będzie odbywać się na bazie fali 2B. Taki ruch i odrzucenie Tenkan W1 będzie można wykorzystać do zagrania pod kontynuację wzrostów w ramach fali 3C. Drugi scenariusz jest bliźniaczy, z tym, że cały układ jaki powstał będzie można rozpisać jako 1212. Oznacza to, że powstała korekta, będzie falą drugą fali trzeciej. Po jej zakończeniu zobaczymy bardzo mocną falę 33. Zejście pary poniżej wsparcia znajdującego się w okolicach poziomu 1,1200 neguje scenariusze wzrostowe.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy120619

Para USD/JPY kontynuuje korektę ostatnich spadków. Para dotarła do linii Tenkan D1 i strefy oporu znajdującej się w okolicach poziomu 108,800. Para znajduje się również w 17 dniu cyklu ostatniej fali spadkowej. Na wykresie H4 para powoli wybija z chmury spadkowej co może być wstępnym sygnałem do zagrania pod spadki. Ruch taki będzie odbywał się w ramach fali piątej fali 3C. Jeżeli wyznaczymy zasięgi na fali 1A, to miejscem docelowym dla ewentualnej fali piątej, będzie poziom 107,400. Poziom ten jest mocnym wsparciem i tam cały układ powinien się zakończyć.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here