Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd120419

Para EUR/USD kontynuuje odbicie od kluczowej strefy wsparcia, którą to para odrzuciła w zeszłym tygodniu. W ostatnim wpisie, para testowała dolne ograniczenie strefy oporu, które znajduje się w okolicach poziomu 1,1250. W kolejnym dniu, parze udało się pokonać poziom, co doprowadziło do ruchu w kierunku kluczowego miejsca jakim jest górne ograniczenie strefy oraz górne ograniczenie kanału spadkowego. Powstała piątka wzrostowa, co daje nam dwa możliwe scenariusze. W pierwszym, powstała piątka jest pierwszą falą, a to oznacza, że po korekcie zobaczymy próbę wybicia wspomnianej strefy oporu w ramach fali trzeciej lub w ramach fali c w korekcie ostatniego impulsu spadkowego. W drugim scenariuszu, powstała piątka jest falą c w korekcie nieregularnej, a to oznacza, że strefa zostanie odrzucona już teraz co powinno doprowadzić to kontynuacji spadków (korekta może oczywiście być przedłużona o kolejną falę).

eurusd120419ichi

Na wykresie Ichomoku para powoli zbliża się do tygodniowej linii Tenkan, która w połączeniu z dzienną Kijun oraz SSA chmury spadkowej, stanowią kluczowy opór. Jeżeli parze uda się pokonać przeszkodę i wyjść trwale nad KIjun D1, będzie można szukać pozycji pod zagranie na falę trzecią. Mocne odrzucenie poziomu, uruchomi scenariusz spadkowy.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy120419

Para USD/JPY po wyrysowaniu kolejnej fali wzrostowej, dotarła w zeszłym tygodniu do pokonanego wcześniej dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Linia została odrzucona i para ruszyła w dół, budując piątkę spadkową. Liczyłem na jej kontynuację w ramach fali c, ale nic takiego się nie stało. Wspomniana piątka okazała się falą c w korekcie nieregularnej, która dotarła do bardzo ważnej strefy wsparcia czyli linii wewnętrznej poprowadzonej po ostatnim swingu. Para odrzuciła wczoraj strefę i od tego momentu rośnie. Możliwe są dwa scenariusze. W pierwszym, powstały wczoraj impuls jest pierwszą falą kontynuacji fali powstałej od ostatniego dołka. W tym przypadku ewentualną korektę będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod fale trzecią. W drugim scenariuszu, obecny wzrost jest dopełnieniem wspomnianej fali, czyli jest jej falą piątą. W tym przypadku po ataku na strefę oporu jaka rozciąga się na poziomie ostatniego szczytu, zobaczymy jego odrzucenie i większe spadki w ramach fali 2B.

usdjpy120419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, dokładnie miejsce w jakim para odbiła. Jest to linia Tenkan W1 oraz SSA. Poziomy te można było wykorzystać do zajęcia pozycji. Na wykresie H4 mieliśmy wyjście z chmury wzrostowej. W przypadku scenariusza wzrostowego, warto obserwować korektę w rejony dziennej linii Tenkan, której odrzucenie w połączeniu z sygnałem na niższym Tf może dać sygnał pod zagranie na właściwą falę trzecią.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here