Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD pozostaje wewnątrz formacji, która układa się w trójkąt. Parze udało się pokonać horyzontalny poziom S/R i dotrzeć do wewnętrznej linii oporu. Pierwsza próba jej pokonania skutkowała powstaniem Pin Bara co może przełożyć się na spadek w okolice linii trendu i budowę fali b fali d w hipotetycznym trójkącie. Ruch w górę lub w dół z obecnych poziomów oraz pokonanie linii poprowadzonej po szczytach/dołkach, neguje scenariusz ze wspomnianą formacją.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para wybiła górą z chmury i pokonała linię Kijun co może sugerować dalsze wzrosty. Sygnał nie jest potwierdzony przez Tenkan, który znajduje się pod Kijun i po ostatnim spadku zaczyna poruszać się płasko. Nie przekonywuje również linia Chikou, która w dalszym ciągu pozostaje blisko ceny. Jednak udało się jej pokonać Kijun i jest szansa, że po jej re-teście i odrzuceniu wesprze scenariusz wzrostowy. Wzrostów nie wspiera również samo Kumo, które jest wąskie i spadkowe. Podobnie sentyment, na którym widzimy ciągły przyrost pozycji krótkich i redukcję długich.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD powoli neguje wariant z falą c korekty nieregularnej i kontynuacji spadków w ramach fali C. Parze udało pokonać wewnętrzną linię oporu i dotrzeć w okolice dolnego ograniczenia kluczowej strefy podażowej. Jeżeli układ jaki powstaje ma w dalszym ciągu przypominać ten sprzed pół roku, który widać po lewej na dole, to spodziewać się można korekty spadkowej i re-testu wspomnianej linii.  Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć atak na szczyt. W drugim scenariuszu, obecny wzrost jest załamaną falą piątą ostatniej sekwencji wzrostowej i po odrzuceniu strefy powinniśmy zobaczyć głębsze spadki.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po wybiciu z chmury przetestowała od góry linię Senkou Span A i kontynuuje wzrosty. Obecnie cena znajduje się ponad liniami Tenkan i Kijun, które zaczynają podążać za nią. Linia Chikou po re-teście Kijun i jej odrzuceniu, potwierdza kierunek wzrostowy. Jedynie sentyment pozostaje anty i podobnie jak w przypadku EUR/USD również tu widzimy mocny wzrost pozycji krótkich. Jak widać mali gracze liczą na odrzucenie kluczowej strefy oporu i spadki.


USD/JPY

Para USD/JPY w dalszym ciągu pozostaje zamknięta wewnątrz Inside Bara tuż pod kluczową strefą oporu. Wybicie z niego górą może pozwolić na realizację scenariusza z formacją odwróconej głowy z ramionami. Natomiast wybicie dołem powinno doprowadzić do ruchu w kierunku wybronionej ostatnio strefy wsparcia lub rozbudować ruch boczny.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do linii Senkou Span A i od niej odbiła. Powstała korekta spadkowa, która zepchnęła cenę w kierunku linii Tenkan. Linia jest wsparciem i już cztery razy zatrzymała spadki. Obecnie para jest zamknięta pomiędzy Senkou Span A oraz Tenkan i dopiero wybicie z tej strefy pozwoli na określenie przyszłego kierunku w jakim para będzie się poruszała w najbliższym czasie.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here