Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd120320

Para EUR/USD powoli realizuje zakładany scenariusz spadkowy. Parze udało się pokonać linię poprowadzoną po szczytach i linię Tenkan z wykresu dziennego. Wygląda na to, że para zakończyła budowę pierwszej fali wzrostowej i obecnie znajduje się w jej korekcie. Mamy zakończoną falę a korekty, a obecnie powinniśmy znajdować się w fali c fali A. Miejscem docelowym dla takiego ruchu będzie przynajmniej linia SSA chmury wzrostowej na wykresie H4. Po jej zakończeniu spodziewam się budowy fali B i re-testu pokonanej wczoraj linii poprowadzonej po szczyrach. Odrzucenie linii powinno doprowadzić do budowy właściwej fali C. Fala ta powinna zakończyć się na tygodniowej linii Kijun. Ja już mam pozycję otwartą wczoraj. Na wykresie H1 para re-testowała chmurę wzrostową od dołu co było sygnałem do zagrania. Kolejnym miejscem, w którym będę szukał pozycji, będzie zakończenie fali B czyli re-test ostatnio pokonanego wsparcia.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy120320

Para USD/JPY również zachowuje się zgodnie ze scenariuszem. Para odrzuciła linię Tenkan D1 i rozpoczęła korektę zakończonego impulsu wzrostowego. Impuls można oznaczyć jako falę 1A dlatego spodziewam się jego kontynuacji. Obecnie para powinna kończyć falę a korekty prostej lub falę c korekty nieregularnej. Fala ta wpisze się w falę a. Po jej zakończeniu spodziewam się jeszcze jednej fali spadkowej (korekta prosta) i po jej zakończeniu poszukam pozycji pod kolejną falę wzrostową. Celem dla takiego ruchu będzie tygodniowa linia Kijun.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here