Naga Markets


“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd120319

Para EUR/USD porusza się od pewnego czasu w kanale spadkowym. Kilka dni temu para pokonała linię poprowadzoną po dołkach i dolne ograniczenie strefy wsparcia i dotarła do dolnego ograniczenia kanału i poziomu 1,1200 gdzie znajduje się kluczowa strefa popytowa. Poziomy zostały wstępnie odrzucone i od tego momentu oglądamy wzrosty. Obecnie para re-testuje od dołu ostatnio pokonane wsparcie. Jeżeli wsparcie zostanie odrzucone, to powinniśmy zobaczyć zakończenie korekcyjnej fali a i spadki w ramach fali b. Wspominałem we wcześniejszych wpisach, że możemy mieć do czynienia ze spadkowym układem 1212, ale w momencie utworzenia kanału, taki scenariusz przestaje obowiązywać (większość ruchów w kanałach to formacje korekcyjne, a nie impulsy). Sensownym scenariuszem wydaje się ten z budową korekcyjnej fali b ostatniego wzrostu i test górnego ograniczenia kanału. W tym przypadku mielibyśmy zakończoną falę B w fali C łączonego zigzaga. Odrzucenie linii poprowadzonej po szczytach da okazję do zagrania pod spadkową falę c fali C.

eurusd120319ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że ostatnia fala spadkowa powstałą po dorzuceniu chmury i tygodniowej linii Tenkan (grubsza, czerwona linia). Linią, która zadziałała jako wsparcie jest SSA z wykresu miesięcznego. Obecnie para powoli zbliża się do linii KIjun i Tenkan D1. Jeżeli powstaną fale a i c, to para powinna przetestować wspomniane linie i dać okazje do zagrania pod spadkową falę C. Do tej pory ruch spadkowy nie wpisywał się w cykle, ale jak odłożymy cykle na ostatniej fali spadkowej, to możne tym razem ewentualna fala c wpisze się w 17 dnień cyklu i potwierdzi spadki w ramach fali C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd120319

Troszkę skomplikowała się sytuacja na parze GBP/USD. Spodziewałem się dokończenia piątki w ostatnim impulsie wzrostowym, który powstał po odrzuceniu strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1,2800. Niestety, para nie dokończyła impulsu i wzrosty zakończyły się trójką. Po jej zakończeniu i odrzuceniu poziomu oporu jaki znajduje się w okolicach 1,3220, para zanurkowała rysując tym razem trójkę spadkową. Mogła to być fala B, która zakończyła się na wewnętrznej linii poprowadzonej po szczytach. Przy takim założeniu, wzrosty jakie oglądamy od tego momentu powinny być początkiem wzrostowej fali C. Jeżeli pojawi się korekta, będzie można rozważać pozycje pod kontynuację wzrostów.

gbpusd120319ichi

Na wykresie Ichimoku ostatni impuls wzrostowy dotarł do chmury na wykresie tygodniowym. Linia SSA została odrzucona, co skutkowało spadkami i ponownym re-testem linii Tenkan z wykresu tygodniowego (czerwona, grubsza linia). Re-test wywołał reakcję popytu i od tego momentu rysuje nam się impuls wzrostowy. Para porusza się cyklicznie i jeżeli zaczniemy liczyć cykle od ostatniej fali, to szczyt wypadł w 9 dniu, a zakończenie korekty przypadło na dzień 17. Jeżeli powstanie korekta  impulsu to jest szansa, że zakończy się ona w okolicach 26 dnia cyklu, co pozwoli zagrać pod kontynuację wzrostów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here