Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

EUR/USD

Para EUR/USD pozostaje w konsolidacji. Wygląda to na rozciągnięty w czasie ruch boczny, który może być falą czwartą ostatnich wzrostów. Para obecne balansuje między wewnętrzną linią wsparcia/oporu i pozostaje zamknięta pomiędzy dwoma poziomami. Pozostaje czekać na pokonanie któregoś z nich co powinno skutkować określeniem kierunku, w którym para będzie poruszała się w najbliższym czasie.

 

Na wykresie Ichimoku para dotarła do chmury i jeżeli ruch boczny wydłuży się w czasie, to para pokona w wkrótce linię Senkou Span A. Pozostałe linie ułożone są typowo korekcyjnie. Linia Chikou weszła w cenę i pewnie będzie balansować przez jakiś czas pomiędzy nią. Linie Kijun i Tenkan są blisko przecięcia i utworzenia krzyża ponad chmurą, co może być sygnałem kupna, jeżeli cena znajdzie się ponad nimi. Sentyment jest lekko pro-wzrostowy, co przy ewentualnym sygnale pozwoli na otworzenie pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Również para GBP/USD znajduje się w konsolidacji, która przypomina trójkąt. Obecnie para w dalszym ciągu walczy z linią trendu i nie może się zdecydować czy ją pokonać. Jej pokonanie powinno doprowadzić do spadku w kierunku ostatniego dołka. Może to być ruch w ramach fali e potencjalnego trójkąta, lub też jako fala piąta fali C w korekcie prostej.

Na wykresie Ichimoku, para znajduje się od pewnego czasu w chmurze. Linie Tenkan i Kijun jakoś czas temu dały słaby sygnał sprzedaży, przecinając się ponad chmurą. Obecnie linia Kijun ułożona jest płasko, a cena oddaliła się od niej na sporą odległość, dlatego może przyciągnąć ją do siebie. Sentyment pozostaje neutralny co pozwala na otwieranie pozycji w dowolnym kierunku, ale do odpowiedniego setupu daleko, dlatego pozostaje z boku do czasu zakończenia konsolidacji.


USD/JPY

Para USD/JPY kontynuowała w zeszłym tygodniu ruch wzrostowy zapoczątkowany przez obronę ważnej strefy wsparcia. Obecnie para znajduje się pomiędzy ważnymi strefami i dopiero wybicie którejś z nich pokaże kierunek w jakim para powinna poruszać się w najbliższym czasie.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że parze udało się pokonać linię Tenkan. Linia ta zaczyna iść płasko, a nawet zawracać. Może to świadczyć o zbliżającej się wydłużonej w czasie korekcie, lub ruchu w kierunku oddalonej sporo od ceny linii Kijun. Na razie para zakończyła korektę abc i jeżeli ma ona zmienić się w impuls, to z tych poziomów powinniśmy zobaczyć kontynuację wzrostów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here