Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


AUD/USD

audusd120219

Bardzo ciekawą sytuację mamy na parze AUD/USD. Para po odbiciu od dołka mocnym Pin Barem wyrysowała piątkę wzrostową, a następnie kolejną falę, która jest trójką. Jeżeli spojrzymy na wykres liniowy, to cały ruch w górę można uznać za zakończoną korektę prostą ostatniej fali spadkowej. Para odrzuciła linię poprowadzoną po szczytach i wyrysowała piątkę spadkową, która dotarła do strefy wsparcia. Jeżeli faktycznie korekta prosta została zakończona, to oglądany impuls jest pierwszą falą w fali 3C. Spodziewam się korekty, która może dotrzeć nawet w okolice szczytu fali a, budując tym samym prawe ramię potencjalnej formacji głowy z ramionami. Jest to pierwszy scenariusz. W drugim, wspomniana trójka powstała po piątce wzrostowej jest falą b w korekcie nieregularnej. Oznacza to, że oglądany w ostatnich dniach impuls spadkowy jest jej falą c. W tym przypadku zobaczymy wzrosty, które wybiją szczyt fali 1a.

audusd120219ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do ważnego wsparcia jakim jest linia KIjun W1 (pokrywa się z płaską SSB chmury spadkowej). Spodziewam się obrony wsparcia i ruchu w kierunku niedawno pokonanej Kijun D1. Jej re-test od dołu powinien wyjaśnić z jakim scenariuszem będziemy mieli do czynienia. Jeżeli para odrzuci linię, na wykresie H4 powinien powstać sygnał do zagrania pod spadkową falę 3C. Ponowne wyjście powyżej KIjun zaneguje scenariusz spadkowy.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy120219

W ostatnim wpisie odnośnie pary USD/JPY nakreśliłem scenariusz, w którym powstała mała piątka wzrostowa (ostatnia podfala) powinna mieć swoją kontynuację w ramach wydłużonej fali piątej całego układu lub fali trzeciej w układzie 1212. Po zakończeniu piątki, oglądaliśmy konsolidację w postaci Iniside Bara, tuż nad strefą wsparcia. Wczoraj para wybiła z IB górą i dotarła do strefy podażowej. Bardzo ciężko interpretować taki ruch. Na wykresie dziennym para buduje piątkę wzrostową, ale jest ona zamknięta w kanale wzrostowym, a to z reguły oznacza zigzaga, a nie początek impulsu. Potwierdza to wykres tygodniowy, gdzie mamy typową korektę prostą ostatniego impulsu spadkowego. Para dotarła własnie do górnego ograniczenia kanału i reakcja na ten poziom powinna troszkę rozjaśnić sytuację.

usdjpy120219ichi

Na wykresie Ichimoku para pokonała ostatnio kluczową strefę oporu, o której pisałem wielokrotnie. Jeżeli świeczka tygodniowa zamknie się na obecnych poziomach lub wyżej, to będziemy również mieli wybicie z chmury. Linie KIjun i Tenkan D1 powoli zaczynają piąć się ku górze co potwierdza obecny sentyment wzrostowy. Również Chikou wyszła powyżej wszystkich barier i teraz jest oddalona od ceny na maksymalną odległość. Ostatnio liczyłem, że korekta ostatniej piątki wzrostowej dotrze do linii Tenkan, co pozwoli na otwarcie pozycji pod kontynuację. Niestety nic takiego się nie stało. Obecnie czekam na reakcje ceny na górne ograniczenie kanału i zachowanie ceny na re-teście Tenkan D1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here