Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Parze EUR/USD udało się jednak wybronić lokalną strefę wsparcia. Nie powstała korekta abc, a ostatni spadek, który jest piątką należy uznać za falę C korekty nieregularnej. Para ponownie dotarła do kluczowej strefy oporu. Jej pokonanie otworzy drogę do górnego ograniczenia kanału wzrostowego, w którym para porusza się od pewnego czasu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że wczorajszy wzrost może być tylko falą piątą ostatniej fali wzrostowej. W konsekwencji czego powstanie ABC i para ponownie odrzuci kluczową strefę.

Pod takie własnie rozwiązanie pozycjonują się od wczoraj gracze. Wyraznie widać przyrost shortów i powolna redukcję longów. Wskaznik Ichimoku nie pozwala na zagranie na spadki, dlatego pozostaje z boku.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Na parze GBP/USD powstało fałszywe wybicie z Inside Bara na bazie Pin Bara i po re-teście przyspieszonej linii trendu. Powinno to zapowiadać próbę ataku na kluczową strefę oporu i domknięcie luki z 2016 roku. Jednak podobnie jak na parze EUR/USD, obecny wzrost może być tylko dopełnieniem ostatniej fali wzrostowej i do pokonania wsparcia nie dojdzie w najbliższym czasie.

Również sentyment układa się typowo pod shorty i nie mogę zagrać longa mimo tego, że powoli średnie Ichimoku układają się pod wzrosty.

Na wykresie dziennym para odbiła się od linii Kijun co na wykresie H4 oznacza odbicie od dolnego ograniczenia chmury, czyli linii Senkou Span B. Para wybiła górą ponad chmurę i do otwarcia pozycji brakuje odpowiedniego ułożenia linii Kijun i Tenkan względem siebie oraz wyjścia Chikou ponad cenę. Pozostaje czekać.


USD/JPY

Para USD/JPY dotarła do ważnej strefy wsparcia. Jej trwałe pokonanie może doprowadzić do większych spadków. Jednak wariantem podstawowym dla mnie jest utworzenie korekty ABC impulsu zapoczątkowanego we wrześniu. Dopiero mocne zejście poniżej strefy zaneguje ten scenariusz i prawdopodobnie doprowadzi do testu ostatniego dołka.

Sentyment jest mocno byczy, ale jako że Ichimoku jest wskaznikiem trendowym, nie pozwala na szukanie pozycji długiej. Dlatego również tutaj pozostaje z boku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here