Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

EUR/USD

Parze EUR/USD nie udało się utrzymać wsparcia na poziomie 1.1800. Wykres pary dotarł do kolejnego wsparcia. Powstał Pin Bar i możliwe, że zobaczymy próbę re-testu poziomu 1,1850. Jak możemy zobaczyć na wykresie dziennym ruch taki mógłby być prawym ramieniem formacji głowy z ramionami a jej realizacja sprowadziła by wykres w okolice ostatniego dołka.

Na wykresie sentymentu widzimy ciągły wzrost pozycji długich, dlatego jeżeli poziom 1.1800 zostanie pokonany, będę szukał pozycji długiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Notowania pary GBP/USD dotarły do górnego ograniczenia ostatniej konsolidacji. Jest to kluczowa strefa. Jej pokonanie doprowadzi do powstania formacji Fakey na wykresie tygodniowym i ponowny test linii trendu stanie się bardzo prawdopodobny. Obecnie para próbuje bronić wsparcia i jeżeli się to uda, powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku ostatnich szczytów.

W ostatnim czasie na wykresie sentymentu mamy lekką zmianę. Zaczyna przybywać longów z równoczesną redukcją pozycji krótkich. Taki układ pozwala na szukanie pozycji długiej, dlatego obrona testowanego obecnie wsparcia pozwoli na jej otwarcie.


USD/JPY

Parze USD/JPY udało się pokonać strefę oporu w okolicy poziomu 113.000. Droga do testu ostatnich szczytów została otarta. Jeżeli parze uda się utrzymać pokonany poziom, taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

Niestety wykres sentymentu nie pozwala na otwieranie longów. Widzimy bardzo mocny wzrost pozycji krótkich i redukcję długich, dlatego pozostaję obecnie z boku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here