Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

EURUSD111018

Para EUR/USD dotarła na początku tygodnia do bardzo ważnego poziomu jakim jest 1.1450. Od tego momentu oglądamy próbę wzrostów, które pokonały dolne ograniczenie wcześniej pokonanej strefy wsparcia i powoli zmierzają w kierunku górnego jej ograniczenia. Jeżeli spojrzymy na fale elliotta zobaczymy, że scenariusz nakreślony w zeszłym tygodniu, zakładający budowę fali c korekty nieregularnej, jest w dalszym ciągu aktualny. Dopiero zejście poniżej ostatniego dołka definitywnie zaneguje scenariusz wzrostowy i budowę fali 3C. Jeżeli jednak para dotrze do górnego ograniczenia wspomnianej strefy oporu i ją odrzuci, będzie można szukać pozycji pod minimum falę c w spadkowej fali B.

EURUSDichi111018

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po wyjściu dołem z wąskiej chmury spadkowej, dotarła do bardzo ważnego poziomu, na którym znajduje się miesięczna linia Kijun. Jej pokonanie powinno doprowadzić do zanegowania scenariuszy wzrostowych i powrót do spadków. Obecnie para testuje Tenkan D1. Jej pokonanie pozwoli na ruch w kierunku Kijun D1 i tam rozstrzygnie się czy scenariusz z korektą nieregularną będzie realizowany. Odrzucenie linii pozwoli na szukanie pozycji pod minimum falę c fali B.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

GBPUSD111018

Para GBP/USD po re-teście wewnętrznej linii wsparcia, po raz kolejny wyszła ponad linię poprowadzoną po szczytach tym samym pokonując opór umiejscowiony na wzrostowej fali a. Ruch taki może sugerować rozpoczęcie budowy wzrostowej fali C korekty ostatnich spadków. Jednak żeby się tak stało, para musi pokonać opór znajdujący się na szczycie potencjalnej fali A. Korektę w kierunku ostatnio pokonanej strefy oporu, będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod wzrostową falę cC lub falę 3C.

GBPUSDichi111018

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do kluczowego miejsca, o którym wspominałem wielokrotnie, czyli do miesięcznej linii Kijun. Dopiero jej pokonanie pozwoli na rozwinięcie ruchu wzrostowego i budowę fali C i ruch w kierunku miesięcznej linii Tenkan, która znajduje się 300 pipsów powyżej ceny. Pokonanie KIjun Mn i jej re-test od gór, będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here