Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USDEURUSD121018

Para EUR/USD kontynuuje odbicie od kluczowej strefy wsparcia. Para dotarła do ostatnio pokonanego górnego ograniczenia strefy wsparcia i od tego jak się na tych poziomach zachowa, zależeć będzie los scenariusza wzrostowego. Przypominam, że opiera się on na zakończeniu fali c korekty nieregularnej w ramach fali 2B korekty ostatniego impulsu wzrostowego. Pokonanie testowanego poziomu powinno doprowadzić do wzrostów w kierunku szczytu. Na wykresie tygodniowym powstanie wtedy łączony Pin Bar i biorąc pod uwagę na jakim poziomie powstanie, będzie można zakładać realizację scenariusza z falą 3C.

EURUSDichi121018

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odbiciu od kluczowego wsparcia jakim jest miesięczna linia Kijun, dociera powoli do Kijun D1. Reakcja na linię powinna dać nam odpowiedz co do dalszych losów pary. Jej pokonanie pozwoli myśleć o realizacji scenariusza wzrostowego i jej re-test od gór da szansę na szukanie pozycji pod falę 3C. Odrzucenie linii i zejście pod chmurę powinno rozwinąć budowę albo fali c korekty albo nastąpi powrót do spadków. W tym przypadku, re-test od dołu Kijun może być okazją do zagrania pod minimum falę c.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

GBPUSD121018

Na parze GBP/USD bez większych zmian. Para po odbiciu od wewnętrznej linii wsparcia, dotarła do kluczowej strefy oporu. Jej pokonanie pozwoli na rozwinięcie wzrostów w ramach albo fali C albo fali trzeciej w układzie 1212. Korektę w kierunku ostatnio pokonanej strefy popytowej będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod kontynuację wzrostów. Mocne odrzucenie testowanej strefy i zejście poniżej lokalnego dołka zaneguje taki scenariusz.

GBPUSDichi121018

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odbiciu od linii Tenkan W1, dotarła w rejony Kijun Mn (przerywana linia). Jej pokonanie otwiera drogę w kierunku miesięcznej linii Tenkan, która znajduje się 300 pisów powyżej ceny. Ostatnio powstały impuls będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod jego kontynuację.  Odrzucenie obecnie testowanych poziomów i korekta w kierunku Tenkan/Kijun D1 będzie dobrą ku temu okazją.


USD/JPY

USDJPY121018

Para USD/JPY po dotarciu do kluczowej strefy oporu, odrzuciła ją co skutkowało spadkiem w kierunku wsparcia opartego na ostatnim szczycie. Liczyłem na odbicie od niej i kontynuację wzrostów w ramach fali piątej ostatniego impulsu. Nic takiego się nie stało i para pokonała strefę, budując impuls spadkowy. Należy spodziewać się jego kontynuacji w ramach minimum fali c. Obecnie para testuje strefę popytową i jeżeli uda się ją odrzucić to ruch w kierunku ostatnio pokonanego wsparcia i jego re-test będzie możliwy (fala 2B), a to pozwoli na szukanie pozycji pod zagranie na falę 3C.

USDJPYichi121018

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para znalazła się pod linią KIjun D1, ale wyjście pod nią nie musi być wcale trwałe, ponieważ na wysokości ostatniego dołka znajduje się Tenkan W1, który działa jak wsparcie. Odbicie z tych rejonów powinno pozwolić na budowę fali 2B korekty powstającego impulsu. Jeżeli taka powstanie, będzie można szukać pozycji pod spadki w kierunku chmury. Będzie można wtedy wyznaczyć zasięgi dla potencjalnej fali 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here