Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd110919

Para EUR/USD pozostaje zamknięta w Inside Barze pomiędzy liniami Kijun D1 i Tenkan D1. Powoli konsolidacja przybiera formę korekty prostej. Do jej wypełnienia, potrzebny jest ponowny re-test Tenkan D1 i dolnego ograniczenia IB. Takie odrzucenie poziomów może skutkować zakończeniem korekty i powstaniem formacji Fakey. Cały czas zakładam, że powstały impuls wzrostowy jest dopiero pierwszą nogą odbicia, a obecna konsolidacja jest jego korektą czyli falą 2b. Jeżeli założenie jest prawidłowe, to para powinna po odrzuceniu Tenkan D1 ruszyć w kierunku linii Tenkan W1 gdzie znajduje się dolne ograniczenie strefy oporu. Będziemy mieli wtedy dwie możliwości. Odrzucenie linii zakończy trójkę wzrostową i albo para zacznie budować falę B większej struktury korekcyjnej, albo powróci do spadków. Druga możliwość to budowa fali trzeciej. W tym przypadku linia Tenkan W1 i strefa oporu zostaną pokonane, a para przetestuje kluczową, tygodniową linię Kijun. Już teraz można szukać pozycji pod wzrosty. Zakończenie fali c korekty prostej i odrzucenie linii Tenkan D1 pozwoli na szukanie pozycji na niższym TF. Na wykresie H4 jesteśmy w chmurze, a wybicie z niej da sygnał do zagrania.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy110919

Parze USD/JPY udało się pokonać tygodniową linię Tenkan i para dotarła do strefy oporu. Para wypełniła zasięg dla fali N i zakończyła budowę trójki wzrostowej, w której fala a i c są sobie równe. Możemy zbudować sobie dwa scenariusze. W pierwszym korekta została zakończona i para powróci do spadków w ramach kontynuacji impulsu spadkowego jaki powstał po odrzuceniu tygodniowej linii Kijun. Oznacza to ruch w kierunku Tenkan W1. Jej re-test od dołu pozwoli na szukanie pozycji pod spadki. Drugi scenariusz jest wzrostowy. Powstałą trójkę wzrostową można uznać za układ 1212, a to oznacza, że ewentualna korekta w kierunku Tenkan W1 będzie falą drugą w fali trzeciej i po jej zakończeniu zobaczymy mocny wzrost na bazie właściwej fali trzeciej. Para może również przedłużyć obecną falę c do fali trzeciej, czyli kontynuować wzrosty w kierunku Kijun W1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here