Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD wybroniła w zeszłym tygodniu wsparcie w okolicach 1,1890. Od tego momentu oglądamy mocny impuls wzrostowy, który dotarł do strefy oporu w okolicach ostatniego szczytu. Jak na razie strefa ta została po raz kolejny odrzucona. Powstała formacja fałszywego wybicia. Najbliższym wsparciem są okolice linii trendu i linia górnego ograniczenia trójkąta, z którego para wybiła górą. Z falowego punktu widzenia, powinniśmy zobaczyć przynajmniej jeszcze jedną próbę ataku na strefę podażową. Korekta, którą obecnie oglądamy powinna odbywać się w ramach fali 4 ostatniego wzrostu. Dotarła ona do zniesienia 50 procent fali trzeciej i widać próby reakcji na ten poziom.

Na wykresie sentymentu widzimy powolny wzrost pozycji długich i redukcję krótkich. Jest to sygnał do szukania longa. Jeżeli para dotrze do najbliższego wsparcia i go odrzuci, będzie można szukać pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Na parze GBP/USD w zeszłym tygodniu oglądaliśmy wzrostową falę trzecią, która dotarła w okolice strefy oporu. Jak na razie strefa została odrzucona po raz kolejny, ale patrząc na ostatnie momentum i układ falowy, powinniśmy zobaczyć kolejną próbę ataku na wspomnianą strefę. Podobnie jak na parze EUR/USD i tutaj ewentualny wzrost powinien odbyć się w ramach fali piątej. Po głębokości korekty jaka właśnie powstaje, będzie można określić, czy będzie to fala piąta fali trzeciej, czy też całego impulsu wzrostowego.

Wykres sentymentu uniemożliwia otwieranie pozycji zgodnej z momentum. Widzimy dalszy wzrost pozycji krótkich i redukcje długich. W czasie korekty, układ ten może ulec zmianie co pozwoli na szukanie odpowiedniego setupu na zagranie pod falę piątą i kontynuacje wzrostów.


USD/JPY

Para USD/JPY pokonała górne ograniczenie krytycznej strefy wsparcia i dotarła do jej dolnego ograniczenia. Poziom ten na chwilę obecną został obroniony i oglądamy próbę wzrostu, która może być re-testem górnego ograniczenia strefy. Jeżeli poziom zostanie odrzucony, powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków i pokonanie krytycznego wsparcia.

Poziom sentymentu od dłuższego czasu pozostaje na podobnych poziomach. Jednak ostatni wzrost jaki powstał po obronie wsparcia został wykorzystany do redukcji pozycji długich i otwierania shortów. Taki układ pozwala w przypadku odrzucenia testowanego obecnie oporu, na szukanie setupu do zajęcia pozycji krótkiej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here