Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD pozostaje w ruchu korekcyjnym ostatnich spadków. Obecnie wykres pary testuje górne ograniczenie lokalnej strefy wsparcia. Jeżeli spojrzymy na ruch w dół od szczytu, zobaczymy, że przybrał on formę korekty prostej. Jeżeli obecny ruch wzrostowy jest korektą, to można założyć, że odbywa się on w ramach fali B. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków w ramach fali C. Mocny ruch w górę, neguje taki scenariusz i pozwoli myśleć o zakończeniu korekty spadkowej i powrót do głównego trendu.

Sentyment jak na razie potwierdza wariant spadkowy i pozwala na szukanie pozycji krótkiej. Odrzucenie obecnie testowanej strefy oporu lub dotarcie wykresu do linii trendu i jej odrzucenie, będzie okazją do zajęcia pozycji krótkiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Wykres pary GBP/USD został zamknięty pomiędzy strefami wsparcia i oporu. Od wczoraj oglądamy konsolidację. Wybicie w którymś kierunku z równoczesnym pokonaniem którejś ze stref, wskaże kierunek na najbliższe dni. Jeżeli wybicie nastąpi dołem to wykres pary powinien zmierzać w kierunku linii trendu i strefy wsparcia, która zlokalizowana jest w okolicach poziomu 1,2840.

Wykres sentymentu zamarł i nie pozwala na podejmowanie decyzji. Trzeba poczekać na wybicie z konsolidacji.


USD/JPY

Para USD/JPY odrzuciła wczoraj dolne ograniczenie strefy oporu i linię trendu. Następstwem tego był mocny impuls spadkowy, który dotarł do kolejnej strefy wsparcia. Obecnie możliwa jest korekta ostatniej fali spadkowej, która powinna dotrzeć do lokalnej strefy podażowej lub linii trendu. Jeżeli zostaną one odrzucone, możliwe będzie pokonanie obecnie testowanej strefy popytowej i ruch w kierunku kluczowego wsparcia, które znajduje się w okolicach poziomu 108,400.

Na wykresie sentymentu oglądamy cały czas wzrost pozycji długich i od wczoraj redukcję krótkich. Nie pozwala to jednak na szukanie pozycji, ponieważ trend jest spadkowy i należy grać zgodnie z nim.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here