Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Po małej akumulacji jaką oglądaliśmy przez ostatnie dwa dni, para EUR/USD zaatakowała skutecznie linię trendu poprowadzoną po ostatnich szczytach. Atak był skuteczny i obecnie para próbuje poradzić sobie z pierwszą strefą podażową. Bardzo możliwy jest re-test linii, jak również lokalnego wsparcia w postaci ostatniego szczytu. Odrzucenie tych stref stworzy okazję do szukania pozycji. W przypadku dalszych wzrostów, kolejnym przystankiem dla pary powinny być okolice poziomu 1,1620.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD porusza się w dalszym ciągu na południe. Ruch ten został zamknięty w kanale spadkowym. Obecnie para testuje dolne jego ograniczenie. Na chwile obecną, ruch wygląda na korekcyjny. Dalsze losy pary, rozstrzygną się na zniesieniu 50 procent fali impulsu wzrostowego i strefie wsparcia. Mocna reakcja na te poziomy pozwoli myśleć o kontynuacji wzrostów.

Na wykresie sentymentu, podobnie jak w przypadku pary EUR/USD widzimy niewielkie zmiany. W dalszym ciągu przyrasta pozycji długich i ubywa krótkich. Dlatego właśnie, wspomniane poziomy i reakcja na nie pozwoli mi szukać wejścia w longa.


USD/JPY

Po wczorajszej próbie ataku na ważną, ale nie kluczową strefę oporu, na parze USD/JPY powstała mocna reakcja podażowa. Para zbliża się do pokonanej w zeszłym tygodniu linii trendu poprowadzonej po ostatnich szczytach. Reakcja na nią pokaże czy kolejny atak na okolice poziomu 114,200 nastąpi od razu, czy też powstanie większa korekta. Na wykresie widzimy hipotetyczną formację głowy z ramionami, która może zwiastować większy ruch spadkowy. Wydaje się jednak, że po korekcie wzrosty będą kontynuowane przynajmniej do kluczowej strefy oporu w okolicach poziomu 115,00.

Na wykresie sentymentu widzimy ciągły przyrost pozycji długich i od wczoraj redukcję krótkich. Dlatego udany re-test wspomnianej linii trendu wykorzystam do otwierania longa.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here