Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Para EUR/USD od kilku dni delikatnie spada. Ruch na chwilę obecną wygląda na korekcyjny. Na wykresie dziennym powstał Inside Bar i powoli zmierzamy w kierunku jego dolnego ograniczenia. Losy pary powinny rozstrzygnąć się na zniesieniu 50 procent fali impulsu lub tuż poniżej na zniesieniu 62.8 procent gdzie przebiega strefa wsparcia. Odrzucenie poziomów i powstanie fałszywego wybicia z Inside Bara będzie okazją do zajmowania pozycji długiej. Spadek poniżej wsparcia, otworzy drogę do większych spadków.

W sentymencie w zasadzie bez zmian, ale delikatnie przyrastają pozycje długie i spadają krótkie. Inside Bar o którym pisałem może w takim wypadku być okazją do wchodzenia w longa.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD zmaga się od wczoraj z lokalną strefa oporu. Jeżeli parze uda się ją pokonać możliwy będzie dalszy ruch na północ w kierunku szczytu. Jeżeli natomiast para kolejny raz odrzuci poziom, możliwe są dalsze spadki. Kolejna strefa popytowa znajduje się w okolicach zniesienia 50 procent fali impulsu jaka powstała od ostatniego dołka.

Od wczoraj widzimy w pozycjonowaniu pary małe zmiany i pojawiają się kupujący. Poziom pozycji krótkich pozostaje stały. Mali gracze liczą na pokonanie lokalnej strefy oporu i ruch w górę. Wyjście górą ponad strefę i jej re-test będzie okazją do szukania pozycji.

USD/CAD

Para USD/CAD od dłuższego czasu porusza się w mocnym trendzie spadkowym. W zeszłym tygodniu pokonana została dość istotna strefa popytowa. Od wczoraj oglądamy konsolidację w ramach Inside Bara tuż pod lokalnym poziomem oporu. Poziom wczoraj został odrzucony Pin Barem i jeszcze jedno jego odrzucenie lub wyjście dołem z Inside Bara będzie okazją do szukania pozycji. Ewentualne spadki powinny zmierzać w kierunku poziomu 1.2820.

Na wykresie sentymentu widzimy w dalszym ciągu przyrost pozycji długich i delikatny krótkich. W przypadku tej pary pozostaje z boku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here