Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd110619

Para EUR/USD kontynuuje wzrosty zapoczątkowane, odrzuceniem strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1120. Wzrosty ułożyły się w trójkę i dotarły do linii poprowadzonej po szczytach oraz strefy podażowej, rozciągającej się w okolicach poziomu 1,1325. Odrzucenie tych poziomów, może doprowadzić do korekty, która powinna zakończyć się w okolicach poziomu 1,1280 i odbywać się w ramach fali czwartej, tworzącego się impulsu wzrostowego (założenie dla pierwszego scenariusza). Jeżeli para odrzuci wsparcie, będzie można myśleć o szukaniu pozycji pod zagranie na falę piątą. Kolejny scenariusz zakłada pokonanie testowanej obecnie przeszkody i przyspieszenie wzrostów, czyli rozwinięcie fali trzeciej. Jeżeli jednak para odrzuci strefę podażową i ruszy mocno w dół, pokonując poziom 1,1200, będzie można mówić o zakończeniu korekty prostej ostatniej sekwencji spadkowej i powrocie do trendu.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po pokonaniu linii Tenkan W1, dotarła do kluczowej strefy oporu, którą wyznacza płaska linia KIjun W1. Jej pokonanie otwiera drogę do dalszych wzrostów. Kolejną większą przeszkodę mamy dopiero na poziomie 1.1500, gdzie znajduje się przedłużona, płaska KIjun W1. Jeżeli spojrzymy na niższy TF to zobaczymy piątkę wzrostową zakończoną trójką. Liczę na korektę w postaci fali c korekty nieregularnej. Ruch taki powinien zakończyć się w okolicach poziomu 1,12250 gdzie znajduje się pokonana wcześniej linia Tenkan W1. Jej odrzucenie powinno zgrać się w czasie z testem chmury wzrostowej na wykresie H4 i dać sygnał do zagrania pod właściwą falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy110619

Para USD/JPY kontynuuje odbicie, które powinno odbywać się w ramach fali czwartej spadkowej fali 3C (zakładam, że nie mamy do czynienia z zakończonym zigzakiem łączonym). Jeżeli tak, to para powinna zakończyć odbicie w okolicach strefy oporu jaka znajduje się na poziomie 108,800. Jej pokonanie neguje zakładany scenariusz. Jeżeli jednak para odrzuci opór to będzie można szukać pozycji pod falę piątą. Jak widzimy powyżej, opór zbiega się z linią Tenkan D1. Tuż powyżej znajduje się kluczowa tygodniowa linia KIjun. Jej pokonanie pozwoli na ruch w kierunku Tenkan W1. Ruch taki powinien odbywać się w ramach albo pierwszej fali nowego impulsu wzrostowego, albo fali B korekty wyższego rzędu. Obecnie skupiam się na scenariuszu spadkowym i czekam na odrzucenie wspomnianej linii Tenkan D1. Na wykresie H4 powinien pojawić się wtedy sygnał do zagrania pod falę piąta.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here