Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD zareagowała na dolne ograniczenie strefy wsparcia. Pojawiło się lekkie odbicie, które dotarło do dolnego ograniczenia tym razem strefy podażowej. Widzimy pierwszą reakcję na ten poziom. W dalszym ciągu można zakładać, że może to być początek fali czwartej fali 3C. Jeżeli tak, to patrząc na fale drugą, która jest falą c korekty nieregularnej, ta powinna przybrać formę trójkąta lub korekty złożonej i powinna być rozciągnięta w czasie. Miejsce na taką korektę jest idealne, ponieważ para została zamknięta pomiędzy dwiema strefami.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że parze udało się wyjść nad linię Kijun i Tenkan z wykresu h4. Całkiem możliwe, że nastąpi ich re-test od góry i kontynuacja ruchu w kierunku Tenkan z wykresu dziennego. W pobliżu przebiega również Senkou Span A, która wzmocni ten poziom. Do momentu utrzymania się ceny poniżej Tenkan, obowiązuje scenariusz z falą czwartą i przy obecnie sprzyjającym sentymencie (wzrost pozycji krótkich i redukcja długich), będzie można szukać wejścia pod falę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Na parze GBP/USD w dalszym ciągu trwa konsolidacja na poziomie dolnego ograniczenia strefy wsparcia i linii trendu. Przybrała ona formę trójkąta rozszerzającego się i powinna być falą czwartą impulsu spadkowego. Od 4 dni mamy same świeczki niezdecydowania i trzeba poczekać na wybicie z trójkąta. Dopiero taki ruch pokaże czy jest to trójkąt jako fala czwarta, czy też początek większej struktury korekcyjnej.

NA wykresie Ichimoku widzimy wyraznie ten trójkąt. Jeżeli korekta ma opierać się tylko na nim, to do jego wypełnienia i sygnału spadkowego brakuje podfali e. Fala taka jeżeli nie będzie skrócona, powinna dotrzeć w rejony linii Tenkan z wykresu dziennego i ją odrzucić. Jeżeli jednak będzie skrócona, to dobrym miejscem do jej zakończenia będzie Senkou Span A. Przy sprzyjającym sentymencie, który jest obecnie neutralny, będzie można w tych dwóch miejscach szukać wejścia pod falę piątą.


USD/JPY

Para USD/JPY po odbiciu od poziomu wsparcia i zanegowaniu scenariusza z falą B, dotarła do oporu, który został wczoraj odrzucony. Do momentu utrzymania obecnych poziomów, preferowanym wariantem jest ten wzrostowy. Jeżeli jednak parze nie uda się utrzymać obecnie testowanego lokalnego wsparcia i para spadnie w okolice ostatniego dołka, będzie można rozważać formację podwójnego szczytu i głębszą korektę. Falowo, obecny ruch powinien być falą piątą fali 3C.

Na tygodniowym wykresie Ichimoku, widzimy problem jaki napotkała para i o którym juz wspominałem wcześniej. Jest nim linia KIjun, od której para odbija już trzeci tydzień. Dopiero jej pokonanie otworzy drogę do dalszych wzrostów. W przeciwnym wypadku, należy liczyć się z większą korektą.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here